Běžné chyby při pěstování orchidejí: Klíčové chyby, kterým je třeba se vyhnout pro zdravé květiny

Orchideje jsou často považovány za vybíravé rostliny, takže mnoho začínajících zahradníků se snaží udržet je prosperující až do příštího cyklu květu. Chcete-li úspěšně pěstovat orchideje, zvažte následující zásadní rady:

Za prvé, nikdy nepoužívejte běžnou zahradní zeminu pro orchideje. Tento typ půdy neposkytuje dostatečné provzdušňování kořenů orchidejí, což vede k potenciální hnilobě. Místo toho vytvořte specializovaný substrát, který může obsahovat expandovanou hlínu, kůru, kokosová vlákna, kousky pálené hlíny a dřevěné uhlí.

Za druhé, při výběru nádoby pro vaše orchideje se rozhodněte pro průhledný květináč. Kořeny orchidejí přispívají k fotosyntéze stejně jako nadzemní části rostliny. Použití neprůhledného květináče může připravit kořeny o potřebné světlo, což má za následek nedostatek živin.

Za třetí, vyhněte se hnojení orchideje ihned po nákupu. Orchideje často prožívají stres kvůli změnám prostředí a v obchodě mohou být již dostatečně oplodněny. Před zahájením jakéhokoli hnojení je nejlepší počkat, až se orchidej aklimatizuje na nové prostředí a nedokončí svůj aktuální cyklus kvetení.

Dodržování těchto pokynů může výrazně zvýšit vaše šance na zachování vaší orchideje během několika cyklů kvetení a zajistit její silné zdraví