Čtyři efektivní techniky krmení pro bohatou sklizeň cuket

Pěstování cukety na chatách v různých oblastech Ruska je běžnou praxí. Tato zelenina je široce oceňována pro své dietetické výhody, protože poskytuje množství základních živin a minerálů.

Cuketa je nenáročná plodina, která plodí po celé letní měsíce. Pro rychlé dosažení bohaté sklizně je zásadní obohacování půdy o základní minerály, jako je fosfor, draslík, vápník, hořčík a dusík. Zatímco hotová hnojiva jsou k dispozici v obchodech, používání tradičních metod krmení může ušetřit peníze a snížit škodlivé dusičnany a chemikálie ve vaší produkci. Mnoho účinných složek hnojiv lze snadno najít doma.

Zde je několik oblíbených receptů na domácí hnojiva, které zahradníci zjistili, že zvyšují růst a výnos cukety:

  1. Hnůj : Osvědčené hnojivo, hnůj lze aplikovat před sezónou výsadby cuket, buď na podzim nebo na jaře. Ideální je dobře vysušený nebo mírně vysušený hnůj krav, koní, prasat nebo koz. Lze jej použít i k mulčování půdy. Pro aplikaci během nebo před květem zřeďte čerstvý hnůj vodou. Patří sem kuřecí, kachní nebo husí trus, obohacující půdu životně důležitými živinami pro silný růst listů a plodnou sklizeň.
  2. Jódový roztok : Jód pomáhá zlepšit růst a kvalitu mladých listů a podporuje silné kvetení. K výrobě tohoto hnojiva smíchejte 40 kapek jódu v 10litrovém kbelíku s vodou. Tento roztok lze aplikovat několik týdnů po výsadbě a během fáze květu, aby se zvýšilo zdraví a produktivita rostliny.
  3. Popel ze dřeva : Popel ze dřeva je vynikajícím zdrojem draslíku a může zvýšit výnos cuket o více než 50 %. Smíchejte 30 gramů dřevěného popela do 10litrového kbelíku s vodou a zalévejte rostliny ve fázi plodu, zaměřte se na základnu rostliny a vyhněte se listům a plodům. Aplikace suchého popela je také prospěšná, ale předem se ujistěte, že je půda vlhká, aby kořeny účinně absorbovaly živiny.
  4. Kvasinky : Kvasinkový roztok může výrazně urychlit růst stonku a zvýšit příjem minerálů v půdě. Za tímto účelem rozpusťte 35 gramů droždí a šálek cukru ve 3 litrech teplé vody a nechte kvasit po dobu 5 hodin na slunném místě. Tuto směs nařeďte v 10litrovém kbelíku vody a použijte k vydatné zálivce cukety.

Tyto přírodní a nákladově efektivní metody nejen podporují zdravější rostliny, ale také přispívají k udržitelnějšímu zahradnictví.