Časté chyby při setí paprik, které vás mohou stát sklizeň

V dnešním příspěvku proberu běžné chyby při setí paprik, které by mohly výrazně ovlivnit váš výnos, a podělím se o to, jaké podmínky papriky obecně nesnášejí. Tento článek byl inspirován žádostí mé předplatitelky Eleny.

Papriky jsou notoricky známé pomalu v klíčení a někdy neklíčí vůbec. Proces od výsevu do vzejití prvních výhonků obvykle trvá asi 10 až 14 dní, i když se to může lišit v závislosti na kvalitě semen, u některých semen trvá klíčení ještě déle.

Mám techniky pro ošetření zvláště nepoddajných semen, které podpoří rychlejší klíčení, o které se s vámi podělím.

Zde je důvod, proč vaše semena papriky nemusí klíčit:

  1. Nízká kvalita nebo stará semena: Vždy nakupujte semena od renomovaných dodavatelů a zkontrolujte data expirace. Pokud si sbíráte vlastní semínka, vybírejte pouze ze zdravých rostlin a ukládejte je do perforovaných papírových sáčků kvůli větrání. (Toto je můj preferovaný způsob).
  2. Nesprávný výběr semen: Ujistěte se, že jste vybrali správná semena pro vaše pěstební podmínky.
  3. Nevhodná půda: Paprikám se daří v lehké, volné a prodyšné půdě. Používám směs 10 dílů slatinné rašeliny, 1 dílu vermikompostu a 1 dílu perlitu s trochou říčního písku. Tato směs se mi v průběhu let osvědčila.

Nepoužívejte zahradní zeminu, protože je obecně příliš těžká a může bránit klíčení.

Chyby, které mohou zničit vaši úrodu pepře

  1. Nesprávná doba setí: Doba setí se liší podle odrůdy papriky. Například odrůdám ve tvaru krychle může trvat dozrávání 140–150 dnů, zatímco odrůdám kuželovitým asi 100–110 dnů. Začínám sít v únoru, protože jsem ve středním Povolží; jižní oblasti mohou začít dříve.
  2. Příliš časné krmení sazenic: Nově vyklíčené sazenice obecně nepotřebují další živiny, protože mohou čerpat to, co potřebují ze semene a půdy. Před krmením počkejte alespoň dva týdny po přesazení nebo dokud se neobjeví 2-4 pravé listy.
  3. Křížová kontaminace: Nikdy nezasévejte pálivé a sladké papriky společně, protože sladké odrůdy mohou nakonec chutnat pikantně.
  4. Nesprávná hloubka setí: Semena vysévejte asi 0,5–1 centimetr hluboko. Semena, která jsou příliš mělká, mohou vyschnout a nevyklíčit, zatímco semena příliš hluboká nemusí vůbec vzejít.
  5. Přemokření: Po zasetí se vyhněte přemokření, protože rozmočená půda může snížit dostupnost kyslíku a snížit rychlost klíčení. Nadměrná vlhkost může také vést k hnilobě semen a houbovým chorobám, jako je hniloba.
  6. Ventilace a regulace teploty: Pokud semena zakrýváte, nezapomeňte pravidelně větrat, abyste zabránili kondenzaci. Udržujte teplotu klíčení 25-27 stupňů Celsia. Nižší teploty mohou zpomalit klíčení.

Pokud se sazenice stanou nohatými, což je vzácné, můžete je při přesazování zahrabat až po jejich kotyledonové listy, dokud stonek neztvrdne. To může povzbudit silnější kořeny.

Osvětlení: I když předpokládám, že jste si vědomi důležitosti dobrého osvětlení, přidání doplňkového osvětlení může být prospěšné, pokud je to možné.

Naklíčit semena předem může být výhodné, protože vám umožní včas identifikovat životaschopná semena, což šetří místo a námahu.

Tím, že se vyhnete těmto běžným nástrahám, můžete zvýšit své šance na pěstování zdravých sazenic a dosažení bohaté sklizně pepře. Nezapomeňte se přihlásit k odběru dalších zahradnických tipů a triků. Hodně štěstí s vašimi sazenicemi a nadcházejícím zahradnickým úsilím!