Objevte dokonalou rostlinu odpuzující komáry pro váš balkon

Překonáte-li účinnost máty a levandule, seznamte se s rostlinou, která udrží komáry na uzdě z vašeho balkonu. Zde je vše, co potřebujete vědět.

STRUČNĚ :

🦟 Předletní období je jako stvořené pro užívání si venkovních prostor bez obtěžování komáry. 💐 Pro účinnou ochranu zvažte přírodní repelenty proti komárům, jako je divoký bergamot a koloidy Plectranthus.

🌸 Rozhodněte se pro divoký bergamot, abyste si na balkóně zajistili klidné večery, oceňovaný pro svou mrazuvzdornost a vlastnosti odpuzující hmyz.

S blížícím se létem je trávit čas na balkóně nebo na zahradě čím dál tím příjemnějším, zvláště když je bez komárů. I když sezóna komárů plně neprobíhá, prevence je klíčová.

Prevence proti komárům jde za hranice levandule a máty

S létem přichází nevyhnutelná přítomnost komárů a nepohodlí z jejich kousnutí, někdy i několikrát za noc od stejného otravného komára, protože sbírají bílkoviny pro vývoj vajíček.

Naštěstí příroda nabízí řešení s rostlinami, o kterých je známo, že odpuzují komáry, jako je máta, citronová tráva a levandule. Existuje však další rostlina, která je zvláště účinná proti komárům a je ideální pro klidné večery.

Vyberte si Divoký bergamot pro večery bez komárů

Nejlepší volbou pro klidné noci je divoký bergamot. I když se známěji používá k ochucení čaje, výborně poslouží jako repelent proti hmyzu. Tato rostlina nejen dodává šmrnc svým fialovým květům, ale také zajišťuje klid. Díky své odolnosti jako trvalky a rychlému růstu je nenáročná na údržbu a je vhodná pro všechny typy půd. Dobře prospívá v květináčích a můžete se těšit z jejích květů od začátku června do konce července.

Další možnost repelentu: falešná vonná rostlina

Chcete-li posílit svou obranu proti komárům, zvažte koloidy Plectranthus, známé také jako falešné kadidlo. Jeho vůně odpuzuje hmyz a zároveň dodává vašemu domovu nebo venkovnímu prostoru příjemnou vůni. Ačkoli je méně odolný než divoký bergamot a citlivý na chlad, je to cenný doplněk pro mírnější podnebí. V chladnějším počasí vyžaduje ochranu, aby přečkal zimu.

Začleněním těchto rostlin do vašeho balkonu nebo zahrady si můžete užívat venkovní prostory pohodlněji a bez komárů.