Co překvapivě přitahuje krysy do vaší zahrady (není to jen jídlo!)

Co láká krysy do vaší zahrady? I když je všeobecně známo, že zdroje potravy krysy přitahují, je tu ještě jeden viník: nepořádek.

Aby se zabránilo zamoření potkany, je důležité pochopit a odstranit to, co je neúmyslně přitahuje do vašich venkovních prostor.

STRUČNĚ :

🐀 Krysy, časté vetřelce do zahrad, přitahuje víc než jen zbytky jídla a zahradní produkce.

🛑 Abyste potkany odradili, zvažte přírodní repelenty, jako jsou esenciální oleje, máta, rozmarýn, heřmánek, ricinový olej a bílý ocet.

👀 Mezi příznaky potkanů ​​patří nepříjemné pachy, malý černý trus nebo noční zvuky hlodání.

Krysy jsou běžnou nepříjemností v zahradách, často se pozná podle tunelů, které za sebou zanechávají. Tito hlodavci jsou nejen těžko rozpoznatelní, ale jsou také neuvěřitelně destruktivní a dokážou zkonzumovat téměř cokoliv, od zeleniny po dřevo. Objevte nečekaný atraktor, který by je mohl přitáhnout do vaší zahrady!

Co přitahuje krysy do zahrady I když je známo, že odpadky a zelenina přitahují krysy, je tu ještě jeden prvek, kterému nelze odolat: nepořádek. Neorganizovaný venkovní prostor nabízí potkanům dokonalé prostředí, kde mohou nerušeně prospívat a množit se.

Chcete-li toto riziko minimalizovat, je vhodné vyhýbat se hromadění věcí, jako je odpad, zahradnické nářadí, dřevo nebo papír, protože ty poskytují potkanům ideální úkryt a podporují jejich přítomnost ve vaší zahradě.

Co krysy nemají rády Krysy mají citlivé nosy a mají obzvláště odpor k silným vůním. Abyste je udrželi na uzdě, zkuste po zahradě rozmístit vatové kuličky namočené v esenciálních olejích. Mezi další účinné repelenty patří aromatické rostliny jako máta, rozmarýn a heřmánek, stejně jako ricinový olej a bílý ocet.

Jak rozpoznat krysy ve vaší zahradě Pokud jsou přítomny krysy, můžete si všimnout nepříjemného zápachu z jejich moči nebo najít malé, tmavě černé trusy podobné velikosti jako hrozny. Slyšet zvuk hlodání v noci, zejména na dřevěných konstrukcích, je dalším běžným indikátorem problému s krysami.

Řešením nepořádku a používáním přírodních repelentů můžete chránit svou zahradu před těmito invazivními škůdci.