Zde je dokonalá rostlina odpuzující komáry pro vaši zahradu letos v létě (a není to ani citronela, ani pelargónie).

    1. Právě hraje

Ukončete letos v létě bitvu s komáry. Tentokrát používáme metodu, která je přirozená a zároveň účinná. Zde je základní rostlina odpuzující komáry.

Po citronele a voňavé pelargónii se seznamte se základní rostlinou, kterou je třeba pěstovat doma, abyste za letních nocí odstranili komáry. Je to jižanský les. Ukážeme vám, jak tato rostlina udržuje komáry na uzdě.

Ezoikum

Southernwood: Rostlina, která vyhání komáry ze zahrady

Southernwood je proslulý svými vlastnostmi odpuzujícími komáry. Po zasazení do vaší zahrady odradí škůdce po celé léto. Během letních nocí tak můžete relaxovat bez obav z bodnutí komáry. Zasaďte jižanské dřevo ven, abyste ochránili své venkovní posezení, nebo ho usušte a vytvořte kytici sušeného jižanského dřeva pro přírodní odpuzovač komárů uvnitř.

Jaké jsou nejúčinnější rostliny pro odpuzování komárů?

Ezoikum

Mezi nejznámější rostliny odpuzující komáry patří citronela, známá svou vůní odpuzující škůdce. Existuje také voňavá pelargónie, označovaná jako “pelargonium”. Můžete si jeho listy potřít kůži (zejména nohy nebo ruce), abyste komáry přirozeně odehnali. Možná budete chtít umístit muškáty na balkon nebo blízko okna, abyste zabránili komárům dostat se dovnitř vašeho domu. Daří se jí v kontejnerových zahradách.

Jak se staráte o southernwood, rostlinu odpuzující komáry?

Southernwood je ve srovnání s voňavou pelargónií nenáročný na údržbu. Tato robustní rostlina bude vyžadovat zalévání u své základny i během vrcholných letních veder. Nevyžaduje ořezávání. Měli byste však myslet na to, že ji brzy na jaře seříznete, abyste si zachovali atraktivní huňatý vzhled.