Pro ty, kteří se snaží maximalizovat produkci své zahrady a užívat si hojnost čerstvé a zdravé zeleniny, je pěstování rajčat nutností. Rajčatům se daří v různých podmínkách, s určitými omezeními v horských oblastech, kde to mohou kompenzovat skleníky. Nejen, že jsou tyto rostliny prostorově úsporné, ale s dostatečným slunečním světlem mohou produkovat působivé množství lahodných rajčat. Chcete-li výnos ještě více zvýšit, lze vysoce účinné a zároveň ekonomické hnojivo vyrobit pouze z vody a několika dalších jednoduchých přísad.

    1. Právě hraje

Zde je návod, jak zvýšit výnos rajčat:

Ezoikum

Jednoduchý recept na kvasnicové hnojivo Téměř v každé kuchyni najdete obyčejné droždí, základ na pečení, ale také fantastické hnojivo pro rajčata. K výrobě kvasnicového hnojiva budete potřebovat asi 50 gramů čerstvého droždí a 5 litrů vody. Začněte tím, že droždí položíte na dno kbelíku a posypete trochou cukru. Po hodině nebo dvou přidejte 5 litrů vody. Tato směs by měla být ponechána na stinném místě po dobu jednoho týdne, aby se aktivovaly kvasinky. Výsledná směs bude obohacena o fosfor, draslík, vitamíny a minerály klíčové pro růst, kvetení a zrání plodů.

Ředění hnojiva Po jednom týdnu bude voda napuštěná kvasnicemi připravena k použití. Je však příliš silný na to, aby se aplikoval přímo na rostliny. Připravte zředěný roztok smícháním pěti litrů kvasnicového roztoku s třiceti litry vody, čímž se dosáhne poměru ředění 1:6. Tento slabší roztok je bezpečný pro použití na vaše rostliny rajčat.

Optimální podmínky pro pěstování rajčat Rajčatům se daří v dobře osolených oblastech chráněných před větrem se středně těžkou půdou bohatou na živiny. Rajčata zasaďte, když jsou vysoká asi třicet centimetrů s pevnými listy a viditelnými prvními květenstvími. Každá rostlina by měla být od sebe vzdálena přibližně 80 x 50 cm, aby se přizpůsobila jejímu růstu.

Ezoikum

Správné techniky zavlažování Zavedení rutiny, která zahrnuje zalévání rajčat u kořene brzy ráno, než slunce zesílí, je zásadní. Tato metoda pomáhá zabránit přehřátí a potenciálnímu odpařování, což zajišťuje, že rostliny absorbují více vody. Kromě toho se vyhněte přímému zalévání listů, abyste předešli chorobám.

Tipy pro údržbu Udržujte rajčatový záhon čistý a půdu pravidelně provzdušňujte po celé vegetační období. Tato péče pomůže zajistit zdraví vašich rostlin a povede k bohaté sklizni šťavnatých rajčat.

Dodržováním těchto pokynů a používáním domácího kvasnicového hnojiva můžete očekávat výrazné zvýšení zdraví i výnosu vašich rostlin rajčat.