Top 7 přírodních hnojiv pro urychlení růstu rajčat

Rajčatům se spolu s další zahradní zeleninou daří pomocí hnojení. Používání přírodních organických hnojiv je nejen ekologické, ale také vysoce účinné. Bylo prokázáno, že tyto organické recepty výrazně zlepšují růst a zdraví rostlin rajčat, což vede k bohaté sklizni, chutnějším plodům, rychlejšímu zrání a zvýšenému výnosu ovoce.

    1. Právě hraje

Rajčata by měla být zpočátku hnojena 14 až 16 dní po výsadbě sazenic, ať už na otevřených polích nebo ve sklenících. Hnojení by mělo pokračovat každé dva týdny až do poloviny července. Zde je sedm výjimečných tipů na přírodní hnojiva, které vám pomohou sklidit ta nejchutnější rajčata vůbec:

Ezoikum

Základní přírodní hnojiva pro rajčata:

  1. Roztok jódu: Podpořte proces zrání a zabraňte phytophthora rozpuštěním 4 kapek jódu na bázi alkoholu v 10 litrech vody. Aplikujte 2 litry na rostlinu.
  2. Roztok popela: Vytvořte hnojivou směs rozpuštěním jedné sklenice popela v 10 litrech vody a aplikací přímo na rajčatový záhon. Pro aplikaci na list vařte 300 gramů popela ve 3 litrech vody po dobu 30 minut, nechte 5 hodin odležet, poté zřeďte na 5 litrů a přidejte mýdlo na prádlo pro přilnavost. Nastříkejte roztok na listy.Ezoikum
  3. Stimulant růstu kvasinek: Ačkoli kvasinky nejsou úplným hnojivem, působí jako stimulátor růstu. Rozmíchejte 100 gramů čerstvého droždí v 10 litrech vody a rajčata ihned zalijte tímto roztokem.
  4. Drůbeží hnůj: Drůbeží hnůj je bohatý na dusík a fosfor a je stejně účinný jako komplexní minerální hnojiva. Čerstvý hnůj zřeďte vodou a před použitím nechte několik dní macerovat. Sušený hnůj lze namočit do vody, denně míchat, poté zředit v poměru 1:20 a aplikovat pod každý keř rajčat.
  5. Čaj z hnoje: Střídejte hnůj s jinými hnojivy. Připravte si to tak, že naplníte kbelík do poloviny hnojem, zalijete vodou a necháte týden odležet na teplém místě. Výsledný čaj zřeďte vodou v poměru 1:10 a aplikujte pod každý keř.Ezoikum
  6. Infuze vaječných skořápek: Toto vynikající hnojivo pro sazenice zahrnuje namáčení drcených vaječných skořápek ve 3 litrech teplé vody po dobu tří dnů. Jakmile se směs zakalí a vydá sirný zápach, je připravena k použití na vaše sazenice.
  7. Banánová slupka ve spreji: Banánové slupky s vysokým obsahem draslíku jsou skvělým hnojivem. Namočte slupky 2-3 banánů na tři dny do 3 litrů teplé vody, poté sceďte a tekutinu nastříkejte na rostliny rajčat.

Podělte se o tato nejlepší hnojiva s ostatními zahradníky, abyste pomohli každému dosáhnout dosud nejlepší sklizně rajčat!