Vylepšete svou zahradu domácím hnojivem z černých fazolí

Věděli jste, že speciální domácí hnojivo může výrazně posílit vaše rostliny, květiny a kořeny? Pojďme prozkoumat, jak vyrobit toto silné hnojivo z černých fazolí, luštěniny bohaté na živiny, která dokáže proměnit vaši zahradu.

Ezoikum

  1. Právě hraje

Síla organického hnojiva

Organická hnojiva jsou vynikající volbou pro zahrádkáře, především proto, že neobsahují škodlivé chemikálie, které se často vyskytují v komerčních produktech a které mohou poškodit životní prostředí. Pro vzkvétající zahradu můžete vytvořit jednoduché, ale účinné hnojivo z černých fazolí, které jsou známé svým robustním nutričním profilem.

Černé fazole: Luštěnina s mnoha výhodami

Černé fazole neboli Phaseolus vulgaris jsou nejen základem různých kuchyní, ale díky vysokému obsahu draslíku, vápníku, hořčíku, sodíku, fosforu, zinku a selenu jsou také vynikající pro zdraví zahrady. Tyto živiny podporují bujný růst a kvetení rostlin.

Černé fazole jsou navíc přírodními fixátory dusíku, které přeměňují atmosférický dusík na použitelnou formu, která obohacuje půdu. Jejich protiplísňové a antibakteriální vlastnosti také pomáhají chránit rostliny před škůdci a chorobami.

Ezoikum

Jak vyrobit hnojivo na černé fazole

Vytvoření vlastního hnojiva na černé fazole je jednoduché a nevyžaduje předběžné namáčení fazolí, což pomáhá zachovat jejich prospěšné vlastnosti.

Ingredience a zásoby:

 • 2 polévkové lžíce syrových černých fazolí
 • Mixér
 • 1 litr vody
 • SítkoEzoikum
 • Plastová nádoba
 • Láhev s rozprašovačem

Instrukce:

Ezoikum

 1. Rozemlejte fazole: Vložte černé fazole do mixéru a pulzujte, dokud se nezmění na jemný prášek.
 2. Připravte směs: Mleté fazole přendejte do plastové nádoby, přidejte litr vody a dobře promíchejte párátkem.
 3. Kmen: Směs propasírujte přes sítko, abyste odstranili veškeré pevné zbytky, a přeneste kapalinu do jiné nádoby.
 4. Aplikace: Nalijte napjatou tekutinu do lahve s rozprašovačem. Toto je vaše hnojivo, připravené k použití přímo na vaše rostliny.

Používání domácího hnojiva

Nastříkejte hnojivo na černé fazole na své rostliny, abyste jim poskytli komplexní podporu výživy. Tím je zajištěno, že dostávají dostatek živin pro udržení zdraví a vitality v průběhu času.

Výhody používání hnojiva z černých fazolí

Příprava tohoto organického hnojiva je nejen jednoduchá a nákladově efektivní, ale také šetrná k životnímu prostředí. Černé fazole jsou levné a snadno dostupné, nebo je dokonce můžete pěstovat na vlastní zahradě pro nepřetržitý přísun. Toto domácí řešení je jemné, ale účinné, vhodné i pro choulostivé rostliny, jako jsou orchideje.