Věděli jste, že jednoduchá kombinace tuhého mýdla a hřebíčku se může stát účinným a ekonomickým řešením, jak udržet moly ve vaší domácnosti na uzdě? Zde je návod, jak si můžete vytvořit tento osvědčený odpuzovač molů pro vaše skříně a spíž.

    1. Právě hraje

Problém s můrami

Můry mohou být značnou nepříjemností jak v šatnících, tak v kuchyních. Šatní moli mají tendenci mít světlejší barvu a způsobit zmatek ve vašem šatníku, zatímco potravinoví moli, identifikovatelní podle tmavší poloviny těla, jsou notoricky známí tím, že zamořují spížové předměty, jako je mouka, rýže a obiloviny. Pokud najdete jejich larvy ve svých obchodech s potravinami, je důležité dotčené produkty zlikvidovat, abyste předešli dalšímu poškození.

Ezoikum

Výroba přírodního repelentu proti molům

Jedním z účinných způsobů, jak odradit moly, je použití kombinace tuhého mýdla a hřebíčku, která funguje díky jejich silné vůni. Zde je jednoduchý návod, jak tento repelent vyrobit:

Potřebné materiály:

  • Kostka tuhého mýdlaEzoikum
  • Několik hřebíčků

Instrukce:

  1. Vložte hřebíček: Do mýdla vtlačte několik hřebíčků.Ezoikum
  2. Místo na strategických místech: Umístěte hřebíčkové mýdlo do skříní, skříní nebo polic ve spíži. Jeho silná vůně je vysoce účinná při odpuzování molů.

Výhody používání hřebíčkového mýdla

Nejen, že tato kombinace odradí moly, ale také zanechá příjemnou vůni ve vašich úložných prostorách. Zatímco jiné odpuzovače molů, jako je česnek nebo jablečný ocet, jsou účinné, nemusí být žádoucí pro použití v prostorách s oblečením kvůli jejich silnému zápachu. Mýdlo s hřebíčkem však zajistí, že vaše oděvy zůstanou svěží a nepoškozené larvami molů.

Jiné aromatické repelenty

Pro ochranu spíže zvažte zavěšení čerstvých ořechových nebo bobkových listů, které také využívají silné vůně, které moli nemají rádi. Zvláště účinné jsou čerstvé listy vlašských ořechů; Jednoduše je umístěte na police nebo zavěste do skříní pomocí provázku.

Ezoikum

Prevence napadení moly

Můry se často dostávají do domácností prostřednictvím zamořených potravin. Abyste tomu zabránili, okamžitě ošetřete nová balení mouky proséváním a zahříváním. Mouku rozprostřete na plech a vložte na několik minut do trouby předehřáté na 90 °C, aby se případná vajíčka molů zabila. Alternativně může být účinná i mikrovlnná trouba mouky.

S těmito jednoduchými a přírodními řešeními můžete chránit svůj domov před moly, aniž byste se museli uchylovat k agresivním chemikáliím, a udržet své zásoby potravin a oblečení v bezpečí.