Pomozte svým orchidejím vzkvétat během zimy výběrem správného místa

Orchidejím s tropickým původem se daří v teplých a jasných podmínkách, což může ze zimy udělat náročné období pro tyto choulostivé rostliny. S tím, jak se dny v mírném podnebí ochlazují a stmívají, je zajištění dostatečného světla a tepla zásadní, aby se zabránilo žloutnutí listů a vysychání palic.

Ezoikum

    1. Právě hraje

Optimální umístění pro orchideje v zimě

Ideálním místem pro orchideje v zimních měsících je okenní parapet orientovaný na jih nebo východ. Tyto orientace obecně umožňují dostatek světla bez drsných podmínek, které se vyskytují na západní expozici, kde může být slunce příliš intenzivní, nebo na severní straně, která často postrádá dostatek světla. Ujistěte se, že závěsy nebo žaluzie jsou během dne roztažené, abyste maximalizovali expozici světla.

Doplňkové osvětlení pro tmavší prostory

Ezoikum

Pokud je přirozené světlo nedostatečné, zejména v tmavších bytech, zvažte použití umělého osvětlení. Zářivky účinně napodobují přirozené prostředí orchidejí a poskytují 12-14 hodin světla, které denně potřebují. K dispozici jsou různé možnosti osvětlení, včetně trubic a žárovek s výkonem od 18 do 220 wattů, které jsou k dispozici ve studené bílé, teplé bílé a specializovaných pěstebních světlech. Je nezbytné udržovat správnou vzdálenost – ne více než 30 centimetrů – mezi zdrojem světla a rostlinami, aby bylo možné účinně simulovat intenzitu přirozeného slunečního světla.

Úvahy o ventilaci

Zatímco udržování tepla je pro orchideje životně důležité, je třeba věnovat velkou pozornost také větrání. Příliš agresivní větrání během chladnějších měsíců může rostliny vystavit průvanu, což může způsobit ztrátu pupenů nebo dokonce zahájit proces hniloby, který by mohl ohrozit jejich přežití. Je důležité vyvážit čerstvý vzduch ochranou před studeným průvanem, aby vaše orchideje zůstaly zdravé a prospívaly po celou zimu.

Ezoikum

Dodržováním těchto pokynů můžete vytvořit pečující prostředí pro vaše orchideje i během náročných zimních měsíců a zajistit, aby pokračovaly v růstu a možná i kvetly.