Dvě běžné chyby při zalévání, které mohou zničit úrodu cukety

Toužíte po bohaté sklizni cuket? Vyhněte se těmto kritickým chybám při zavlažování! Cuketa, oblíbená mezi domácími zahradníky, prospívá za určitých podmínek, ale je obzvláště náchylná k chybám při zalévání.

Ezoikum

  1. Právě hraje

Správné zalévací techniky pro cukety Cuketa vyžaduje stálou vlhkost, aby správně rostla a produkovala zdravé plody. Nejlepší je zalévat tyto rostliny brzy ráno pomocí konve nebo zahradní hadice, aby rostliny v průběhu dne vyschly. Ujistěte se, že voda směřuje spíše ke kořenům než k listům, a zaměřte se spíše na hluboké pronikání do půdy, než jen na navlhčení povrchu. Za normálních povětrnostních podmínek stačí zalévat dvakrát až třikrát týdně. Pro optimální zdraví používejte stojatou vodu pokojové teploty nebo dešťovou vodu.

Vyhněte se těmto nástrahám zavlažování

  1. Použití studené vody
    • Jednou z nejškodlivějších chyb je zalévání cukety studenou vodou. Tato zelenina preferuje teplejší podmínky a zavedení studené vody může rostliny šokovat, což vede ke zpomalení růstu, snížení plodnosti nebo dokonce smrti. Vždy používejte vodu pokojové teploty, aby nedošlo k šoku vašich rostlin.

   Ezoikum

  2. Přemokření
   • Rostliny cukety jsou při přemokření náchylné k hnilobě kořenů a plodů. Přestože cuketa potřebuje vlhkou půdu, příliš mnoho vody může být škodlivé. Abyste se vyhnuli přemokření, zvažte výsadbu cukety na černou látku, která pomůže udržet rovnováhu vlhkosti půdy, nebo podepřete plody cihlami nebo slámou, abyste zajistili, že zůstanou suché.

Ezoikum

Další úvahy o zdravé cuketě

 • Sluneční světlo a prostor: Rostliny cukety vyžadují dostatek slunečního světla. I když snesou mírný stín, neměly by být vysazovány v silně zastíněných oblastech. Ujistěte se, že jste sazenice dostatečně rozmístili od sebe, abyste měli dostatek prostoru pro růst a vývoj plodů.

Pokud se vyhnete těmto běžným chybám při zalévání a poskytnete cuketě správné podmínky pro pěstování, můžete se těšit na zdravou a plodnou úrodu.