Chcete-li dosáhnout bohaté sklizně velké, hladké, šťavnaté a sladké mrkve, jsou nezbytné tři zásadní krmení. Navzdory pečlivé přípravě záhonu, zalévání a včasné údržbě není bez správného hnojení zaručen optimální růst a chuť mrkve.

Prvním klíčovým hlediskem je vyhnout se používání univerzálního přístupu k hnojení napříč všemi zeleninovými plodinami. Zejména mrkev má specifické preference, protože je lhostejná k organické hmotě. Ve skutečnosti může nadměrné používání organických hnojiv, jako je divizna, humus nebo čerstvý hnůj, vést k nežádoucím výsledkům, jako je snížená chuť a vývoj nepravidelně tvarované nebo “chlupaté” kořenové zeleniny.

  1. Obohacení draslíkem: V období červen až červenec mrkev významně těží ze suplementace draslíkem. Nákladově efektivním a přírodním zdrojem draslíku je dřevěný popel. Způsoby aplikace zahrnují přímé rozmetání na záhony s následným zaléváním nebo přípravou nálevu z popela pro zavlažování. Alternativně, pokud popel není k dispozici, lze použít hnojivo na bázi síranu draselného v množství jedné zarovnané polévkové lžíce na kbelík vodyEzoikum
  2. Phosphorus Boost: Dva až tři týdny po doplnění draslíku je důležité dodat mrkvi fosfor, životně důležitý prvek pro zvýšení sladkosti, šťavnatosti a hustoty a také pro usnadnění dlouhodobého skladování. Vhodnou variantou je superfosfátové hnojivo, zředěné podle pokynů a aplikované na mrkvové záhony, zvláště výhodné v polovině léta, kdy jsou vysoké teploty.
  3. Krmení bórem: Mrkev má zvláštní afinitu k bóru, což přispívá k jejímu celkovému zdraví a chuti. Prášek kyseliny borité, snadno dostupný v lékárnách, je účinným zdrojem bóru. Malý sáček prášku kyseliny borité rozpuštěný v kbelíku s vodou poskytuje adekvátní roztok pro aplikaci na list. Je třeba dbát na to, aby nedošlo k překročení doporučené dávky, aby nedošlo k popálení listů a deformacím. Roztok bóru by měl být stříkán pouze za oblačného počasí nebo večer, aby se minimalizovaly potenciální nežádoucí účinky.

Dodržováním těchto jednoduchých postupů krmení mohou zahradníci zajistit bohatý výnos sladké a chutné mrkve bez dalších záhad nebo složitostí.