Věděli jste, že rajčatům se daří, když je jim věnována dostatečná pozornost? Sazenice rajčat potřebují po vyklíčení hnojení, i když ne hned. Zpočátku stačí živiny v půdě na prvních pár týdnů. Jakmile však sazenice vyraší pár pravých listů, vyžadují více než jen vhodné osvětlení, pravidelnou zálivku a optimální teplotu.

Pokud sazenice začnou pomalu růst, vypadají nemocně, začnou vadnout nebo dokonce vykazují nádech žluté, je čas podat speciální vitamínovou směs. Toto tonikum revitalizuje sazenice, obnovuje jejich vitalitu a zdraví.

Výroba tohoto výkonného hnojiva je jednoduchá a nevyžaduje drahé přísady. Většina materiálů je běžně dostupná doma.

Chcete-li začít, vložte banánové slupky, pomerančové slupky a několik slupek z česneku a cibule do velké třílitrové skleněné nádoby. Sklenici naplňte horkou vodou o teplotě přibližně 80 stupňů Celsia — vyhněte se vařící vodě, protože může zničit mnoho prospěšných látek.

Tuto směs nechte tři dny louhovat na suchém a teplém místě. Poté ji zřeďte vodou v poměru jedna sklenice na litr. Tento roztok použijte k zalévání sazenic místo běžné vody, dodržujte obvyklé množství zálivky.

Toto domácí hnojivo je bohaté na základní vitamíny a cenné mikroživiny. Slouží také jako účinná prevence proti různým chorobám sadby. Jakmile tinkturu spotřebujete, jednoduše připravte další várku a pokračujte v krmení sazenic, dokud nebudou připraveny k přesazení venku.