běžné letní dilema: jak si užít venku, aniž by vám čas nezkazili komáři? Místo toho, abyste sahali po drahých repelentech, vyzkoušejte tato přírodní řešení, která snadno najdete ve své kuchyni.

Přírodní způsoby, jak zahnat komáry

  1. Esenciální olej ve spreji : Osvěžte své záclony a okenní parapety postříkáním domácím roztokem esenciálních olejů. Smíchejte 5 kapek olejů, jako je citronela, citronový eukalyptus, pelargónie nebo levandule, s litrem vody a použijte tuto směs k udržení komárů na uzdě.
  2. Citron a hřebíček : Komáři nesnášejí vůni citronu v kombinaci s hřebíčkem. Jednoduše nakrájejte citron, vložte hřebíček do každé poloviny a umístěte je na místa náchylná k komárům.
  3. Levandule : Vůně levandule přirozeně odpuzuje komáry. Zasaďte si ji do květináčů na balkoně nebo použijte jiné aromatické rostliny, jako je bazalka, tymián, meduňka a máta.
  4. Směs skořicového oleje : Vytvořte účinný repelent proti komárům smícháním skořice se slunečnicovým nebo olivovým olejem. Naneste jej přímo na pokožku nebo jej vložte do talíře, abyste odradili komáry a mravence.
  5. Kávová sedlina : Efektivní metoda zvláště užitečná venku. Zahřejte suchou kávovou sedlinu nebo mletou kávu; doutnající půda pomáhá zmást a odpuzovat komáry.

Implementací těchto tipů si můžete užít léto bez komárů, aniž byste se uchýlili k drahým komerčním produktům.