Zachování čerstvých rajčat po dobu 2 let bez octa: Spolehlivá metoda

Výroba rajčatových konzerv je hračka, vyžaduje jen hrst ingrediencí. Dejte sbohem běhům supermarketů pro zimní rajčata!

Rajčatové zavařeniny jsou všestranným doplňkem jídel, ideální pro zvýraznění čerstvých pokrmů, jako je omáčka na špagety s bazalkou nebo koření různých kulinářských výtvorů. Jsou to zachránce po celý rok, zvláště když čerstvá rajčata nemají sezónu, nabízejí domácí dobrotu, aniž byste se spoléhali na alternativy z obchodu.

Zatímco léto je hlavní čas na konzervování rajčat, existuje metoda, která prodlouží jejich trvanlivost až na dva roky. Chce to jen trochu trpělivosti, čerstvá rajčata (ideálně z vlastní zahrádky) a dostatek bazalky.

Klíč k lahodné rajčatové konzervě spočívá ve zralosti a rozmanitosti použitých rajčat, které určují chuť konzervy. Pokud si nejste jisti, je rozumné poradit se s místním zelinářům. Navíc příprava omáčky několik dní po zakoupení rajčat může zlepšit konečný produkt.

Poznávacím znamením zralých rajčat je, když se stopka snadno oddělí od ovoce. Před konzumací se vždy ujistěte, že sklenice uchovávající rajčatovou omáčku zůstanou po celou dobu skladování beze změny chuti, barvy a aroma. Jakákoli změna znamená znehodnocení a vyžaduje likvidaci.

Pro úspěšnou konzervaci je klíčová správná sterilizace sklenic. Zde je recept na dosažení vynikajících rajčatových konzerv:

Ingredience na 3 2l sklenice:

  • 7 kg rajčat
  • Bazalka, podle chuti
  • Vroucí voda pro sterilizaci sklenic

Doba přípravy: 15 minut Doba vaření: 30 minut Skladovatelnost: 2 roky

Příprava:

  1. Rajčata nakrájejte a rozmixujte na kaši, poté přendejte do hrnce a přiveďte k varu.
  2. Odstraňte veškerou pěnu, která se vytvoří na povrchu během varu, a poté pokračujte ve vaření ještě několik minut, než vypnete oheň.
  3. Rajčata propíchejte vidličkou a vložte do sterilizovaných sklenic. Naplňte sklenice rajčatovým protlakem.
  4. Pro uzavření ponořte sklenice do vroucí vody na pánvi, aby se vytvořilo vakuum. Uchovejte v chladu a suchu.

Zajištění těsného utěsnění a vakua je zásadní pro prodloužení trvanlivosti rajčat. Díky této metodě budete mít domácí konzervanty vždy na dosah ruky, připravené pozvednout jakýkoli pokrm, od rychlých špaget až po ochucená dochucovadla!