Tyto často přehlížené “plevele”, které jsou skvělé jak pro vaše chuťové pohárky, tak pro vaše zdraví, si zaslouží, abyste je poznali a vychutnali si je na našich talířích!

Navzdory své špatné pověsti mohou být některé “plevele” nalezené v zahradách a zeleninových záhonech cennými kulinářskými spojenci. Zde je návod, jak můžete začlenit sedm z těchto často neoblíbených rostlin do svých sladkých i slaných pokrmů.

Ezoikum

    1. Právě hraje

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je mnoho “plevelů” prospěšných pro vaše zdraví a může vašim receptům dodat jedinečné chutě. Zde je několik příkladů:

Kopřiva

Kopřiva je vynikající pro vaše zdraví a chutná při vaření. Lze jej použít do polévky, ravioli, quiche nebo pesta. Je bohatý na rostlinné bílkoviny, vitamíny A a C a minerály a je skutečnou elektrárnou živin.

Ezoikum

Lopuch

Kořen lopuchu, známý svými detoxikačními vlastnostmi, je také lahodný. Svou chutí připomíná mrkev, pastinák nebo kozí bradu. Může se jíst syrový nebo vařený, se sójovou omáčkou nebo sezamovým olejem.

Pampeliška

Pampeliška je zcela jedlá. Jeho listy lze jíst syrové v salátech nebo vařit v polévkách, z květů lze připravit želé a kořeny opékat. Je známý pro své močopudné a protizánětlivé vlastnosti.

Kardamin

Kardamin bohatý na vitamín C má chuť podobnou řeřiše. Jeho listy a stonky lze jíst do salátů, polévek, olejů nebo zálivek. Květy jsou také jedlé a mohou zdobit vaše pokrmy.

Ezoikum

Chudobka

Tato rostlina má uklidňující, depurativní, projímavé a osvěžující vlastnosti. Při vaření se může jíst syrový nebo vařený. Dávejte pozor, abyste to nepřeháněli, abyste se vyhnuli příliš pikantní chuti.

Šťavel zrohovatělý

Ezoikum

Šťavel šťavelový s pikantní chutí připomínající šťovík je vynikající na trávení. Lze jej přidat do polévek, salátů, omelet nebo omáček. V létě přináší osvěžující nádech do domácí limonády.

Pelyněk černobýl

Pelyněk, který často roste podél silnic, má chuť podobnou estragonu nebo pelyňku, což z něj činí vynikající bylinu. Může být použit v omáčkách pro vylepšení vařených pokrmů nebo v bylinném čaji pro usnadnění trávení.

Prozkoumáním a začleněním těchto sedmi “plevelů” do svého kulinářského repertoáru si můžete vychutnat jejich jedinečnou chuť a zdravotní přínosy a proměnit tyto často přehlížené rostliny v cenné doplňky vaší kuchyně.