Je to sice kalorická bomba, ale jednou za čas si třeba dopřát. K narozeninám, na oslavu nebo na jakoukoliv jinou příležitost.

SUROVINY

Těsto:

2×4 ksvejce
2×4 lžícekr. cukr
2×1,5 lžícedětská krupice
2×3 lžícekakao
2×1/2 lžičkyprášku do pečiva

Bílkové těsto:

6 ksbílku
300 gkr. cukr
1 lžícedětská krupice
1 lžíceocet

Krém:

6 ksžloutku
250 gmoučkový cukr
200 gbílá čokoláda
1 bal.šlehačka v prášku
50 mlmléko

Dále budeme potřebovat:

3 bal.smetana ke šlehání
200 mlmléka
4 lžícekr. cukr
čokoláda na ozdobu
mleté vlašské oříšky

POSTUP PŘÍPRAVY

    1. Upečeme si 2 těsta (čili spotřebuje 8 vajec, 8 lžic cukru, …). Z vajíček a cukru vyšleháme tuhou pěnu, přidáme kakao, dětskou krupici a prášek do pečiva. Těsto vylijeme do kulaté formy o průměru 25 – 30 cm, dno jsme vyložili papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 10 minut.
    2. Upečeme i bílkové těsto. Bílky vyšleháme do tuhé pěny, přidáme ocet a postupně zašleháme cukr a šleháme, dokud nedostaneme lesklou pěnu. Vařečkou přimícháme dětskou krupici a navrstvíme do formy. Pečeme při teplotě 150 stupňů cca 55 minut.
    3. V mléce rozmícháme šlehačku a vyšleháme mixérem do pěny. V receptu je uvedena vanilková šlehačka, ale klidně použijte obyčejnou. Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny a nakonec přidáme vyšlehanou šlehačku. Mixérem spojíme a přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu.
    4. Smetanu vyšleháme do pěny, ochutíme cukrem podle vlastní chuti.
    5. Když máme vše připraveno můžeme dort “poskládat”. Na těsto natřeme krém, pěkně uhladíme, posypeme mletými oříšky, položíme bílkové těsto, opatrně rozetřeme krém, znovu posypeme mletými oříšky a položíme druhé těsto. Boky a vrch potřeme šlehačkou, ozdobíme podle vlastní fantazie oříšky, čokoládou.