Fitness roláda bez výčitiek
    

Ak sa všemožne pokúšate stravovať sa zdravo a udržiavať si dobrú formu a štíhlu líniu, no zároveň neviete odolať sladkému pokušeniu, nasledujúci recept zaručene vyrieši váš problém! Vďaka tejto roláde, ktorá pokojne môže niesť prívlastky fitness, fit i zdravá, vás nemusí hrýzť svedomie – obsahuje iba štyri zdravé suroviny, no jej chuť je napriek tomu neodolateľná. Neváhajte ju položiť na stôl pred milovníkov zákuskov a sladkostí a uvidíte, že zamaškrtiť si môžete aj zdravo! 

Budete potrebovať:

Na cesto

6 ks vajec

3 PL holandského kakaa

1 PL medu

Na plnku

250 g jemného tvarohu

1 PL medu

1 PL holandského kakaa

Postup:

Šesť kusov vajec rozdeľte na žĺtky a bielky. K žĺtkom pridajte 2 PL holandského kakaa, 1 PL medu a premiešajte lyžicou. Z bielkov vyšľahajte sneh. Môžete do nich pridať trochu citrónovej šťavy, aby vám sneh lepšie držal. Sneh po troške pridávajte ku kakaovej zmesi a jemne miešajte, kým vám nevznikne cesto. Zmes vylejte na plech (35×40 cm) vyložený papierom na pečenie a zarovnajte. Pečte 15-20 minút na 175 °C vo vopred vyhriatej rúre.

Keď je roláda hotová, dajte z nej dole papier na pečenie. Pomocou vlhkej utierky roládu skrúťte a nechajte vychladnúť.

Na plnku budete potrebovať 3 veci – tvaroh, med a kakao. Tieto ingrediencie zmiešajte, natrite na korpus a roládu znova zviňte. Prajeme dobrú chuť!