Čas přípravy:45 minČas vaření:65 min

SUROVINY

Maso:

cca 750 gvepřové kýty (na silnější nudličky)1 ksstředně velká cibule (na proužky)3 stroužkyčesneku (na plátky)kousekčerstvého pórku (na kolečka)1 lžícemleté sladké papriky1/2 lžičkymletého černého pepře1 lžičkasoliolejvoda

Brambory:

600 gbrambor (nejradši mám varný typ “A”, oloupat)2 lžícetatarské omáčky1 lžíceoleje1 lžičkamleté sladké papriky1/4 lžičkymletého černého pepře1/2 lžičkysoli

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Na oleji zprudka orestujeme maso pěkně dočervena, posypeme mletou paprikou, zarestujeme, přidáme cibuli, sůl a mletý pepř, zalijeme vodou a dusíme pod pokličkou doměkka. Pak přidáme česnek a pórek a ještě lehce podusíme. Podle potřeby můžeme lehce zaprášit moukou, abychom výpek zahustili.
  2. Oloupané brambory omyjeme, nakrájíme na čtvrtiny nebo šestiny (to záleží na velikosti), vložíme do mísy, zalijeme studenou vodou a necháme “máčet” asi 10 minut. Poté brambory scedíme a osušíme v utěrce.
  3. V míse smícháme tatarku, olej, mletou papriku, mletý pepř a sůl a do této směsi přisypeme brambory. Rukou důkladně promícháme a klademe jednotlivě na plech s pečícím papírem řeznou plochou nahoru. Pečeme asi 40 minut na 170 stupňů.