Zdvojnásobte svou sklizeň okurek pomocí odborných technik hnojení

Těšíte se na bohatou sklizeň okurek v této sezóně? Dosažení zdravých a robustních okurek významně závisí na správném hnojení půdy, které podporuje jejich růst a vývoj.

Ezoikum

  1. Právě hraje

Základní živiny pro okurky Okurky jsou rostliny náročné na živiny, které pro optimální růst vyžadují pravidelné dávky dusíku, draslíku, fosforu a vápníku. Hořčík je také zásadní pro prevenci žloutnutí listů a podporu bujného růstu.

Dusík pro raný růst Na začátku sezóny, zejména při přesazování sazenic okurek do skleníků nebo venkovních zahrad, je důležité zvýšit hladinu dusíku. Tím zajistíte, že mladé rostliny vyvinou silné a zdravé zelené listy. Nedostatek dusíku může vést ke zpomalení růstu a slabým rostlinám.

Fosfor a draslík pro vývoj kořenů Fosfor a draslík jsou rozhodující v raných fázích růstu pro vytvoření robustního kořenového systému. Pravidelné aplikace by měly pokračovat, dokud rostliny nezačnou kvést.

Ezoikum

Hořčík a síra pro celkové zdraví Hořčík je nezbytný k tomu, aby se zabránilo žloutnutí listů a podpořil se zdravý růst. Nedostatek síry má naopak za následek tenké, křehké stonky a špatnou produkci výhonků. Zajištění dostatečného obsahu síry je klíčem k silné struktuře rostlin.

Recepty na domácí hnojiva Jedním z účinných způsobů, jak tyto živiny dodávat, jsou domácí hnojiva využívající snadno dostupné přísady, jako jsou kopřivy a okoralý chléb. Chcete-li to provést:

 1. Kopřivy nakrájíme na malé kousky a vložíme do velké nádoby se zatuchlým chlebem a naplníme ji do tří čtvrtin.
 2. Naplňte nádobu vodou a ponechte prostor pro fermentaci.
 3. Směs nechte asi pět dní kvasit.
 4. Výslednou kapalinu přefiltrujte a zřeďte vodou v poměru 1:10.Ezoikum
 5. Tento roztok použijte k zalévání okurek každý týden.

Směs bylin a dřevěného popela Další prospěšnou směsí jsou bylinky a dřevěný popel:

 1. Smíchejte sušený nebo čerstvý heřmánek, pelyněk a řebříček v nádobě.Ezoikum
 2. Přidejte 10 litrů vody a kousek droždí.
 3. Směs necháme pět dní odležet a poté sceďte.
 4. Vmíchejte trochu dřevěného popela. Tuto bylinnou směs lze použít k hnojení okurek a obohatit je o další živiny potřebné pro růst.

Přijetím těchto odborných postupů hnojení můžete zajistit, aby vaše okurky dostávaly živiny, které potřebují, aby prospívaly a produkovaly bohatou sklizeň.