Maximalizujte svůj výnos mrkve pomocí této důmyslné metody – zaručeně zdvojnásobíte svou sklizeň!

Pro každého, kdo pečuje o zeleninovou zahradu, je technika zdvojnásobení výnosů mrkve nepostradatelnou znalostí. Objevte jednoduchý, ale účinný trik právě zde.

Mrkev na zahradě

Pěstování mrkve je jednoduché a široce praktikované, zejména pro ty, kteří mají omezený zahradní prostor. Zatímco pěstování mrkve je relativně snadné, dosažení bohaté úrody může být náročné. V tomto článku odhalíme spolehlivý způsob, jak zdvojnásobit výnos z mrkve.

Pěstování mrkve

Mrkev kraluje jako jedna z nejoblíbenějších druhů zeleniny. Patří do čeledi Apiaceae a jsou bohaté na vitamín A a další základní živiny. Zatímco obyčejně oranžová, mrkev přichází v různých odstínech včetně žluté, bílé a fialové. Ať už se konzumuje syrová, loupaná nebo vařená, mrkev je všestranným kuchyňským základem.

Ať už si mrkev užíváte samostatně, v salátech nebo je začleněna do různých jídel, nabízí nepřeberné množství zdravotních výhod. Jsou bohaté na vlákninu, vitamín A, vitamín C, draslík a hořčík a jsou výživným doplňkem každé stravy.

Vlastnosti mrkve

Pěstování mrkve může být příjemné i obohacující, vhodné i pro ty, kteří mají omezený zahradní prostor. Daří se jim v dobře odvodněné půdě bohaté na živiny, díky čemuž se přizpůsobí různým podmínkám růstu.

Před výsadbou je důležité připravit půdu tím, že zajistíte, aby byla dostatečně hnojená a bez plevele. Jakmile je půda připravená, je čas zasadit mrkev. Pojďme prozkoumat, jak maximalizovat sklizeň mrkve.

Zdvojnásobení sklizně mrkve

Dosáhnout bohaté sklizně mrkve je nejen možné, ale také jednoduché. Přítomnost plevele obvykle brání růstu mrkve. S níže popsaným způsobem je však interference s plevelem prakticky eliminována, což umožňuje semenům volně klíčit a vede k vyššímu výnosu mrkve.

V našich končinách probíhá venkovní výsev mrkve běžně v březnu. Nejprve připravte půdu tak, že ji dobře pohnojíte směsí zeleninového substrátu a dřevěného popela, což napomáhá při hnojení a odpuzuje škůdce.

Dále vytvořte malou vyvýšenou postel a nahoře položte paletu. Pevně ​​ji zatlačte do kopečku a případné mezery vyplňte substrátem. Připravte si proužky toaletního papíru, vložte semínka dovnitř a navlhčete je, než je umístíte do mezer mezi deskami palet. Semena zakryjte větším množstvím substrátu. Tato metoda zabraňuje růstu plevele a poskytuje mrkvi dostatek prostoru pro nerušený růst, což má za následek větší množství. Během 3 až 4 měsíců bude mrkev zralá na sklizeň.

Abyste zabránili poškození sluncem, zakryjte mrkev látkou, pokud je vystavena nadměrnému slunečnímu záření. Nezapomeňte sklízet mrkev dříve, než bude příliš velká, protože může být tuhá a vláknitá. Po sklizni lze mrkev skladovat v lednici nebo zmrazit pro pozdější použití.