Odstraňte tyto krásné rostliny ze svého domova – přitahují mnoho hmyzu. Zjistěte, které pokojové rostliny jsou magnetem na hmyz a představují potenciální problémy. Okamžitě je odstraňte.

Pokojové rostliny mohou nevědomky pozvat do vašeho domova škůdce, jako jsou mouchy a komáři. Níže odhalíme viníky a nabídneme jednoduché strategie, jak udržet váš domov bez hmyzu.

    1. Právě hraje

POKOJOVÉ ROSTLINY, KTERÝM JE TŘEBA SE VYHNOUT Všimli jste si někdy v určitých ročních obdobích roje hmyzu v interiéru? Možná je to kvůli pokojovým rostlinám, které jste nedávno představili. Zde je přehled toho, které z nich přitahují hmyz, spolu s preventivními opatřeními.

Ezoikum

V první řadě přemístěte tyto rostliny ven na zahradu nebo balkon. Kromě toho nainstalujte moskytiéry kolem oken, abyste zabránili vniknutí hmyzu.

Zvažte použití citronelových svíček nebo přírodních insekticidů jako repelentů. Seskupení určitých rostlin dohromady může také pomoci odradit škůdce.

Pro efektivní implementaci těchto strategií je důležité pochopit, které rostliny přirozeně odpuzují hmyz.

Ezoikum

Vavřínová rostlina, jakkoli netušící, přitahuje mouchy, komáry a další hmyz. Vyhraďte si vavřín pro venkovní pěstování, abyste zabránili zamoření uvnitř.

Podobně lantana láká různý hmyz, včetně velkých zelených brouků. Navzdory své estetické přitažlivosti je nejlepší držet se dál od vnitřních prostor, abyste se vyhnuli potížím s hmyzem.

Dalším viníkem je rostlina Maceška, která přitahuje mnoho hmyzu, jako jsou mšice, takže je vhodnější pro venkovní pěstování.

Ezoikum

Heřmánek a hedvábné květy mají také talent přitahovat hmyz, jako jsou mšice, červi a komáři, takže jsou v létě nevhodné pro vnitřní prostředí.

Tyto běžné rostliny se mohou zdát neškodné, ale mohou do vašeho domova nechtěně pozvat nepřeberné množství hmyzu.