Vypěstujte si rychle úžasná rajčata začleněním těchto 5 ingrediencí do půdy!

Toužíte pěstovat voňavá a bohatá rajčata na svém vlastním dvorku? Máte štěstí! Domácí rajčata nabízejí bezkonkurenční chuťový zážitek ve srovnání s nevýraznými odrůdami z obchodu. Čerstvost a šťavnatost domácích rajčat pozvedne každý pokrm a stane se ceněným doplňkem každé zahrady.

Jak ale můžete zajistit, aby vaše rajčata dosáhla svého plného potenciálu? Objevte těchto 8 přírodních hnojiv, která vyživí vaše rajčata a přinesou krásné, voňavé plody:

  1. Prášek do pečiva

Vylepšete sladkost vašich rajčat posypáním malého množství jedlé sody kolem základny vašich rostlin. Když se jedlá soda absorbuje do půdy, snižuje úroveň kyselosti, což má za následek měkčí a sladší rajčata.

  1. Rybí hlavy

Využijte prastarou zahradnickou praxi pomocí rybích hlav jako hnojiva. Rybí hlavy bohaté na dusík, draslík, vápník a fosfor podporují silný růst a chuť rajčat. Aby je zvířátka nerušila, zakopejte rybí hlavy alespoň 30 cm hluboko do půdy nebo vytvořte domácí hnojivo vyluhováním zbytků ryb ve směsi vody a mléka.

  1. Aspirin

Podpořte zdraví a imunitu svých rostlin rajčat přidáním 2 nebo 3 tablet aspirinu do výsadbové jámy. Kyselina salicylová v aspirinu odpuzuje nemoci, jako je plíseň, zajišťuje bujný růst rostlin a vyšší výnosy.

  1. Drcené vaječné skořápky

Dodejte své půdě nezbytný vápník začleněním rozdrcených vaječných skořápek do výsadbové jamky nebo je rozsypejte kolem stávajících rostlin rajčat. Dostatek vápníku podporuje dozrávání květů rajčat, což má za následek bohatší výnosy.

  1. Epsom Salt

Bojujte proti nedostatku hořčíku v rostlinách rajčat přidáním 1 nebo 2 polévkových lžic epsomské soli do půdy během výsadby. Zajistěte, aby kořeny nepřišly do přímého kontaktu se solí tím, že ji zakryjete tenkou vrstvou zeminy.