Uvařte 5 větví rozmarýnu, abyste zmírnili nepříjemný problém.

Rozmarýn, široce používaná aromatická bylina při vaření, má kromě ochucení jídel řadu výhod. Jeho všestrannost sahá i za hranice kuchyně, díky čemuž je cenným přínosem v různých oblastech. Mnoho lidí zdobí své balkony rostlinami rozmarýnu pro jejich estetickou přitažlivost a okouzlující květy fialky.

Kromě zvýšení kulinářských požitků slouží jehličí a větve rozmarýnu jako základní složky v přírodních prostředcích na krásu a zdravých nálevech. Rozmarýn, známý pro své četné přednosti, působí jako přírodní antiseptikum, tiší kašel a podporuje trávení.

Při odhalení jeho mnohostranných aplikací zdůrazňujeme některé přímočaré, ale účinné metody, které využívají rozmarýnové větve a nabízejí přirozená a okamžitá řešení běžných problémů.

Například použití pouhých 10 větví rozmarýnu může připravit povzbuzující koupel nohou, která poskytne úlevu unaveným nohám a zmírní nepohodlí z křečových žil. Větve spařte v litru vody alespoň 20 minut, poté výsledný odvar smíchejte s teplou vodou, jablečným octem, hrubozrnnou solí a nohy na 30 minut namáčejte, aby došlo k omlazení.

V situacích, kdy je krému proti stárnutí málo, nastupuje rozmarýn jako zachránce. Vařte 4 nebo 5 snítek rozmarýnu v šálku vody asi 20 minut. Smíchejte ovesnou nebo rýžovou mouku s medem a filtrovaným odvarem vytvořte revitalizační pleťovou masku, která zanechá pokožku osvěženou po 15 minutové aplikaci.

Rozšiřující repertoár kosmetiky získané z rozmarýnu, odvar slouží jako základ pro každodenní pleťové tonikum, zvyšující zářivost a hladkost pleti přidáním potravinářského alkoholu.

V dobách nouze péče o vlasy může být vytvořeno domácí řešení, které skryje šedé vlasy. Spojením jehliček rozmarýnu, šalvěje a vody v hrnci, spařením a ponecháním odpočinout před filtrováním, získáte DIY vlasovou vodu. Aplikujte směs několikrát, před opláchnutím ji nechte 10 minut působit, aby se postupně zakryly šedé prameny.