Představujeme dokonalé řešení, jak se rozloučit s vnitřní vlhkostí: zázračná a elegantní rostlina, která si bez námahy poradí s plísněmi.

V podstatě lze bojovat proti vlhkosti v interiéru, která představuje riziko pro zdraví a integritu domova, s jednoduchým zeleným společníkem. Tato rostlina známá jako Spathiphyllum nebo Moon Flower aktivně absorbuje vlhkost ze vzduchu, brání tvorbě plísní a zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti. Aby byla zajištěna optimální péče, Spathiphyllum prospívá na nepřímém světle, vyžaduje pravidelnou zálivku a preferuje teploty v rozmezí od 18 °C do 24 °C, takže je ideální do prostředí koupelen.

Problémy s vnitřní vlhkostí jsou bohužel příliš časté, zejména v oblastech, jako jsou koupelny. Ale nebojte se, protože jsme objevili řešení: malé zařízení nenáročné na údržbu schopné absorbovat okolní vlhkost i v těch nejnáročnějších prostředích!

Nebezpečí vnitřní vlhkosti:

Nadměrná vnitřní vlhkost představuje četná rizika jak pro zdraví, tak pro stavbu domu. Podporuje rychlý růst plísní a hub, které nenávratně poškozují stěny, spáry dlaždic a nábytku a zároveň způsobují alergie a dýchací potíže. Roztoči, běžné alergeny, se daří ve vlhkém prostředí, zhoršují alergie a astma. Nadměrná vlhkost může navíc poškodit dřevo, kov, tapety, barvy a různé věci, což vede k nepohodlí a zvýšené spotřebě energie.

Vstupte do pokojové rostliny pohlcující vlhkost:

Spathiphyllum, láskyplně známý jako „měsíční květ“, je oblíbená rostlina známá svým měsíčním vzhledem a minimálními nároky na údržbu. Kromě estetického vzhledu nabízí tato rostlina jedinečné řešení problémů s vlhkostí.

Spathiphyllum má pozoruhodnou schopnost absorbovat vodu ze vzduchu svými vzdušnými kořeny a svěže zelenými listy. Vzkvétá ve vlhkém prostředí, zabraňuje tvorbě plísní a množení bakterií, čímž zlepšuje kvalitu vzduchu.

Údržba Spathiphyllum:

Této rostlině se daří ve slabém nepřímém světle, i když ocení trochu větší jas pro optimální kvetení. Vyhněte se přímému slunečnímu záření, aby nedošlo k popálení listů. Pravidelné zalévání je nezbytné, aby půda zůstala mírně vlhká. Spathiphyllum signalizuje svou potřebu vody vadnutím listů, což usnadňuje péči. Preferuje teploty mezi 18°C ​​a 24°C, díky čemuž je koupelna ideální umístění. Očistěte jeho listy vlhkým hadříkem, abyste odstranili prach a zvýšili jeho schopnost absorbovat světlo a vlhkost. Hnojte měsíčně během vegetačního období a přesazujte každé 2-3 roky. Mějte na paměti, že Spathiphyllum je toxický pro domácí mazlíčky, proto jej umístěte mimo jejich dosah.