Od té doby, co jsem tuto tekutinu nanesl na svůj rozmarýn, neustále vzkvétá bujností a okouzlující vůní!

Kdo by nezbožňoval rozmarýn? Svěží, aromatický a neuvěřitelně voňavý, nejenže dodá krásu každému prostoru, ale také zvýrazní chuť mnoha pokrmů. Myslete na pečené brambory bez aromatického nádechu rozmarýnu!

Pěstování rozmarýnu doma je hračka, ať už máte zahradu nebo jen parapet. Udržení jeho zdraví a bujnosti však vyžaduje několik jednoduchých opatření. Chcete-li, aby se vašemu rozmarýnu dařilo, postupujte podle těchto pěti jednoduchých tipů:

  1. Pravidelně prořezávejte všechny části rostliny, které se zdají být nemocné nebo chátrající, zejména na jaře.
  2. Přesazujte rostlinu každé 2-3 roky a přeneste ji do větší nádoby nebo na prostornější pozemek.
  3. Zajistěte vhodné hnojivo, zejména od března, abyste rostlinu vyživili.
  4. Vyberte pro svůj rozmarýn dobře osvětlené místo, ale zajistěte, aby bylo chráněno před přímým slunečním zářením a umístěno na suchém, větraném místě.
  5. Chraňte svou rostlinu před škůdci pomocí přírodních, nákladově efektivních metod. Jedním z účinných řešení je domácí sprej vyrobený z marseillského mýdla. Rozpusťte 10 až 20 gramů marseillského mýdla v teplé vodě, přeneste jej do rozprašovače a ráno aplikujte na rostlinu, abyste odradili škůdce.

Pro tento účel je nezbytné používat přírodní marseillské mýdlo bez přidaných parfémů nebo chemikálií. S těmito jednoduchými opatřeními se vašemu rozmarýnu bude skvěle dařit a přinese vám nesmírné uspokojení.