Uvažovali jste někdy o všestrannosti pomerančové kůry? Tyto slupky, které se obvykle vyhazují, ve skutečnosti nabízejí řadu praktických využití. Jsou například ideální pro míchání přírodních vůní, olejů, odmašťovačů a čisticích prostředků. Pouhým vložením pomerančové kůry do láhve s vodou odemknete množství možností a zároveň se do konce měsíce těšíte z výrazných úspor.

  1. Právě hraje

Chcete-li snížit množství odpadu z domácností a vyhnout se agresivním chemickým produktům, zvažte opětovné použití pomerančové kůry k vytvoření zcela přírodních domácích čisticích prostředků. Vyrobit si vlastní čistič z pomerančových slupek je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také šetrné k rozpočtu. Zde jsou některé výhody využití této přírodní alternativy:

 • Bezpečné pro většinu povrchů
 • Bez toxinů a chemikálií
 • Rentabilní
 • Snižuje plýtvání potravinami
 • Dlouhodobá účinnost

Příprava tohoto přírodního čisticího prostředku je jednoduchá a vyžaduje minimum ingrediencí, což vede k všestrannému univerzálnímu čisticímu prostředku, který vydrží měsíce. Zde je návod, jak na to:

 1. Uložte slupky: Pomerančové slupky skladujte v nádobě v chladničce. Postačí přibližně 4-6 středně velkých pomerančů.Ezoikum
 2. Umyjte a dezinfikujte: Očistěte slupky vodou a solí, abyste odstranili choroboplodné zárodky, zbytky pesticidů a parazity. Slupky nakrájejte na proužky a vložte je do nádoby, dokud nebude z poloviny plná.
 3. Přidejte jedlou sodu a vodu: Do nádoby přidejte lžičku jedlé sody a vody a ponechte prostor pro kvašení.
 4. Vyluhujte roztok: Nechte pomerančové slupky louhovat alespoň týden, aby se zvýraznila vůně čisticího roztoku. Nezapomeňte uvolňovat plyny každodenním otevíráním nádoby.
 5. Filtrujte a používejte: Po týdnu přefiltrujte kapalinu do lahve s rozprašovačem nebo nádoby. Tento citrusový čisticí prostředek, obohacený o kyselinu citronovou a hydrogenuhličitan sodný, lze použít k čištění různých povrchů, od nádobí po podlahy.

Přijetím této jednoduché metody kutilství nejen minimalizujete odpad, ale také přispějete ke zdravějšímu a ekologičtějšímu životnímu stylu.