Jakmile zkusíte vyluhovat pomerančovou kůru v alkoholu, bude pro vás těžké odolat a udělat to znovu. Clarissa Cusimano se ve svém článku ze 17. března 2023 podělila o chytré řešení běžného problému v domácnosti: otravného hmyzu. Kombinací pomerančové kůry a alkoholu vytvoříte silný insekticid, který účinně zažene nežádoucí hmyz a zároveň vám ušetří peníze.

    1. Právě hraje

Nevyhazujte pomerančové slupky poté, co si ovoce vychutnáte; Mají nesčetné využití kolem domu. Od přípravy pomerančové marmelády až po osvěžení vašeho obytného prostoru svou lahodnou vůní, tyto peelingy jsou všestranné. Po vysušení je můžete dokonce umístit do zásuvek a skříní, aby vaše oblečení vonělo svěže.

Skutečný klenot však spočívá v jejich schopnosti bojovat s hmyzem, zejména během teplejších měsíců, kdy se škůdci stávají rozšířenějšími. Místo toho, abyste se uchýlili k drahým komerčním insekticidům, můžete si vyrobit vlastní účinné řešení pomocí pomerančové kůry, alkoholu, octa, saponátu a vody. Jednoduše nasekejte dvě pomerančové slupky, namočte je do horkého alkoholu a poté přidejte ocet, saponát a vodu. Nechte směs několik hodin odležet, než ji přenesete do rozprašovače.

Ezoikum

Nastříkejte tento domácí oranžový insekticid po celém domě a věnujte zvláštní pozornost oblastem náchylným k aktivitě hmyzu. Důsledným používáním tohoto řešení nejen odpuzujete stávající škůdce, ale také zabráníte budoucím invazím. Tato ekologická alternativa vám nejen ušetří peníze, ale také chrání vaše zdraví i životní prostředí. Rozlučte se s drahými a škodlivými insekticidy a přivítejte domov bez otravných škůdců.