Chcete-li zajistit prosperující růst orchidejí bez rizika hniloby, dodržujte tuto exkluzivní metodu. Orchideje, proslulé svými jemnými požadavky na péči, prospívají, když jsou vysazeny touto technikou, což jim umožňuje kvést konzistentně po celý rok. Zde je tajemství zasvěcence:

Orchideje, které jsou často považovány za náročné na péči, vyžadují zvláštní pozornost svým jedinečným vzorcům růstu. Na rozdíl od typických rostlin mají orchideje kořeny náchylné k rychlému rozkladu, pokud nejsou správně spravovány.

    1. Právě hraje

Chcete-li tomu zabránit, začněte tím, že si pořídíte 5litrovou plastovou láhev. Sejměte víčko a vyřízněte velký čtvercový otvor, aby se do něj orchidej vešla. Poté pomocí malého nože vytvořte na dně láhve drenážní otvory. Případně propíchněte víčko a vložte drát nebo věšák pro všestranné umístění, dokonce i zavěšení orchideje na balkon.

Ezoikum

Nyní opatrně vyjměte orchidej z květináče, vyhoďte starou zeminu a ořízněte poškozené kořeny. Mezitím připravte roztok přírodního hnojiva smícháním 500 ml vody se dvěma prolisovanými stroužky česneku. Po přefiltrování použijte vatový tampon namočený v této vodě napuštěné česnekem k očištění listů orchideje, čímž účinně chrání před růstem plísní díky antiseptickým vlastnostem česneku.

Ponořte kořeny orchideje do česnekového roztoku na 15 minut. Mezitím nasbírejte borovou kůru, která je k dostání ve školkách. Sestavte konečné nastavení tak, že na dno průhledné plastové láhve umístíte malé kousky houby a poté vrstvu borové kůry. Znovu vložte orchidej, dříve namočenou v česnekovém roztoku, a zakryjte její kořeny další borovou kůrou. Zalévejte půdu pomocí roztoku napuštěného česnekem.

Opakujte tento proces jednou za dva týdny, abyste byli svědky toho, jak vaše orchidej vzkvétá se zářivými květy a robustními kořeny po celý rok. Tento pečlivý přístup zajišťuje optimální růst a dlouhověkost těchto nádherných rostlin.