Revitalizujte svou orchidej osvědčenou školkařskou technikou – je stvořena tak, aby vydržela
Objevte tajemství revitalizace orchidejí a přiveďte je zpět k životu na další roky. Zde je návod, jak zajistit, aby vaše rostlina prospívala neomezeně dlouho.

Revitalize Your Orchid
Orchids jsou nenáročné na údržbu, takže jsou ideální pro vnitřní prostředí a ideální pro začátečníky. K tomu, aby orchidej vzkvétala po celý rok, i bez zeleného palce, je zapotřebí minimálního úsilí.

Nalezení správného umístění je pro zdraví vaší orchideje zásadní. Vyhněte se místům v blízkosti dveří a oken, kde může udeřit studený průvan, a také místům v blízkosti radiátorů nebo na přímém slunci. Místo toho zvolte chráněné místo, které dostává nepřímé sluneční světlo.

Tipy pro péči o orchidej
Zalévejte orchidej uvážlivě; půda by měla být vlhká, ale ne podmáčená. Nepřehlédněte také důležitost hnojení. Nepotřebujete drahé produkty – dobře funguje několik přírodních alternativ. Nyní pojďme prozkoumat, jak omladit vaši orchidej pomocí techniky vhodné pro školky.

Mateřská metoda pro omlazení orchidejí
Orchideje jsou obecně nenáročné na péči, ale vyžadují určitou pozornost. Představíme školkařskou metodu, která podporuje rychlejší růst a zdravější kořeny. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Jak orchideje stárnou, mohou se zpomalit a vyžadovat omlazení, zejména pokud mají mnoho vzdušných kořenů nebo kořenů na zemi, které podporují rostlinu.

Kroky k omlazení vaší orchideje
Nejprve se zaměřte na správný vývoj kořenů, abyste udrželi celkové zdraví rostlin. Odstraňte všechny listy s vzdušnými kořeny nebo ty, které jsou níže, a přesaďte rostlinu. To podpoří růst.

Dále orchidej ořízněte u základny a dezinfikujte kořeny v místě řezu peroxidem vodíku. Umístěte nakrájenou část do nového hrnce na teplé a světlé místo pro rychlý opětovný růst.

Postup při transplantaci orchidejí
Použijte mělkou plastovou nádobu na kořeny, do které přidejte jen trochu vody. Poté vložte část kůže do misky s vodou na 30 minut. Po namočení vyjměte orchidej z nádoby a připravte ji na nový květináč. Naplňte dno nového květináče vysušenou kůrou a opatrně umístěte rostlinu tak, aby kořeny byly dobře umístěny.

Zakryjte kůrou a růstovým médiem, abyste usnadnili obnovu a správný růst. Tato metoda nejen omlazuje vaši orchidej, ale může také vést ke zdravému růstu druhé rostliny. Vyzkoušejte to a sledujte, jak se vašim orchidejím daří.