Zvyšte výnos svých rajčat bez námahy – přidejte to do své půdy
Máte zájem o zvýšení výnosu vašich rajčat, ať už na zeleninovém záhonu nebo na skromné ​​zahrádce? Zde je několik jednoduchých kroků, jak toho dosáhnout.

Zlepšení růstu rajčat
Pěstování rajčat je obecně jednoduché a vyžaduje jen několik opatření. Někdy může být náročné zajistit, aby se sazenice vyvíjely robustně, s rizikem, že je zasadíme příliš brzy a nebudou se jim dařit. Existuje však spolehlivý způsob, jak zajistit hojnou úrodu rajčat, použitelný jak v prostorných zeleninových zahradách, tak v menších domácích zařízeních.

Pěstování rajčat
Rajčata se dobře přizpůsobují zahradnímu i vnitřnímu pěstování. Pěstování uvnitř může být příjemným a naplňujícím úsilím, které přináší značnou úrodu čerstvých organických rajčat. Tato aktivita je vhodná i pro děti. Začněte výběrem vhodné odrůdy rajčat. Vzhledem k mnoha dostupným typům je důležité vybrat si ten, který nejlépe vyhovuje vašim konkrétním podmínkám a potřebám. Některé odrůdy jsou ideální pro pěstování v květináčích, jiným se daří lépe v zahradní půdě.

Výběr a příprava nádoby na výsadbu
Když se rozhodnete pro pěstování v květináči, výběr dostatečně velké nádoby je zásadní pro zdravý růst kořenů. Ujistěte se, že nádoba má drenážní otvory, abyste zabránili podmáčení. Připravte půdu tím, že zajistíte, aby byla dobře odvodněná a bohatá na živiny, s využitím směsi půdy a kompostu pro optimální růstové podmínky.

Výsadba semen nebo sazenic
Můžete začít buď se semeny rajčat v květináči nebo semeništi, nebo se rozhodnout pro sazenice z místní školky. Jak ale zajistit, aby tyto sazenice vydržely přesazování a přinesly dobrou úrodu?

Zajištění bohaté sklizně rajčat
Pokud se vaše sazenice rajčat zdají křehké nebo rostou pomalu, pomozte jejich růstu pomocí provizorního skleníku pro kutily a správné výživy. Tyto kroky podpoří vaše rostliny rajčat, učiní je robustnějšími a odolnějšími.

Sklizeň rajčat
Jakmile rostlina dozraje, zvažte vytvoření ochranné skleníkové kopule z nařezané láhve, která rostlinu ochrání před průvanem, udrží vlhkost a zajistí pronikání světla.

Vytvoření účinného hnojiva pro rajčata
Vynikající hnojivo lze rychle vyrobit doma. Připravte si velký džbán a smíchejte 10 gramů sušeného droždí se 100 ml mléka. Začněte mixovat, poté přidejte lžíci cukru a mixujte do hladka. Nakonec vmícháme 1 litr vody. Tento roztok bohatý na živiny lze použít k zalévání sazenic, dokud nejsou připraveny k přesazení. Ingredience, včetně kvasnic pro podporu růstu, mléka pro prevenci chorob a cukru pro odstrašení škůdců, zajistí robustní a prosperující sazenice, připravené na úspěšné přesazování a bohatou úrodu rajčat v pravý čas.