Nikdy nevyhazujte vařící vodu z brambor; má obrovskou hodnotu. Tomuto nedopatření je třeba se za každou cenu vyhnout.

Při vaření je běžné dělat chyby s vážnými následky. Mezi nimi je likvidace oleje na smažení nebo oleje z konzerv do odpadu, což je vážná chyba kvůli biologicky nerozložitelné povaze oleje, která vede k ucpávání potrubí a nákladným opravám. Dalším omylem je vylévání vody z vaření brambor do dřezu. Namísto plýtvání by tato voda měla být zachována a znovu využita, což přináší ekologické i ekonomické výhody.

PROČ JE VODA NA VAŘENÍ BRAMBORŮ CENNÁ?

Voda na vaření brambor obsahuje četné nutriční výhody, které jsou často přehlíženy. Pochopení nutričních vlastností brambor vrhá světlo na význam této vody. Brambory jsou bohaté na draslík, vitamíny, fosfor a prospěšné minerální soli, které podporují celkové zdraví a pohodu. Posilují imunitní systém, zlepšují gastrointestinální funkce, bojují s hypertenzi, zmírňují stres a astenii, poskytují kyselinu listovou, železo a hepatoprotektivní vlastnosti a přispívají ke zdraví kostí. Odborníci na výživu obhajují vaření brambor s neporušenou slupkou, aby se maximalizovaly tyto výhody a antioxidanty.

JAK ZNOVU POUŽÍT VODU NA VAŘENÍ BRAMBORŮ?

Všestrannost vody na vaření brambor umožňuje různé aplikace. Díky svému složení bohatému na antioxidanty, vitamíny a minerály je vhodný pro vytváření masek proti stárnutí. Jednoduše smíchejte avokádo s vychlazenou vodou z vaření a aplikujte jej jako pleťovou masku pro omlazenou pleť. U suché pokožky může přidání kokosového oleje a medu zvýšit hydrataci. Vychlazená voda z vaření brambor navíc slouží jako zklidňující ošetření po opalování pro spálenou pokožku.

V podstatě by se voda z brambor na vaření neměla nikdy podceňovat; jeho výhody sahají daleko za hranice kuchyně.