Nejste si jisti, co dělat s cibulovými slupkami? Zde jsou tři kreativní a jednoduché recepty, které určitě budete chtít vyzkoušet.

, toto zajímavé kulinářské téma uchvátilo mnohé, zejména s ohledem na bohatou a výraznou chuť cibule, která z ní udělala základ v globální kuchyni. Tato všestranná zelenina vylepšuje vše od polévek a dušených pokrmů až po smaženice a omáčky. Často však přehlížíme složku cibule, která si zaslouží větší uznání – cibulovou slupku! Cibulové slupky bohaté na živiny jsou plné zdraví prospěšných látek. Takže si to dvakrát rozmyslete, než je vyhodíte, a zvažte raději tyto kulinářské využití!

Proč jsou slupky cibule cenné? Cibulové slupky jsou bohaté na živiny, obsahují vysoké hladiny bioaktivní sloučeniny kvercetin, stejně jako flavonoidy a vitamíny A, C a E. Tyto složky jsou zvláště bohaté na červené a žluté odrůdy cibule.

Vyzkoušejte recepty s cibulovými slupkami:

 1. Vývar z cibulové slupky : Tento zlatý, na živiny bohatý vývar může zlepšit polévky a dušená jídla.
  • Ingredience : Oloupejte 4-5 cibulí, 8 šálků vody, 2-3 volitelné stroužky česneku, sůl a pepř.
  • Příprava : Cibulové slupky propláchněte, v hrnci smíchejte s vodou a česnekem a přiveďte k varu. Přikryté dusíme 30–40 minut, poté scedíme a dochutíme.
 2. Cibulový prášek : Dodává jemnou chuť do omáček, marinád a dresinků.
  • Příprava : Cibulové slupky uložte do nádoby. Jakmile nashromáždíte dostatek, opláchněte, důkladně osušte a pečte při 150 °C 2–3 hodiny. Usušené slupky rozdrťte na jemný prášek.
 3. Čaj z cibule : Blahodárný nápoj bohatý na antioxidanty, ideální pro chladnější měsíce.
  • Příprava : Hrst cibulových slupek propláchněte, vařte ve vodě 15-30 minut, poté sceďte a podávejte.