Pokud vám otravní komáři kazí letní radovánky, zažeňte je silou silné vůně: zmizí. Toto robustní aroma, získané z přírodních ingrediencí, poskytuje řešení, aniž by ohrozilo vaše zdraví. Levandulový esenciální olej, známý svou bohatou koncentrací linaloolu a linalylacetátu, vyniká jako impozantní odstrašující prostředek proti těmto bzučícím škůdcům.

    1. Právě hraje

Studie potvrzují účinnost levandulového esenciálního oleje při odpuzování komárů, což podnítilo inovace, jako jsou mikrokapsle napuštěné tímto olejem pro aplikaci na textil. V kombinaci s doplňkovými esenciálními oleji, jako je citron, eukalyptus, pelargónie, růže nebo jávská citronela, se jeho účinnost dále zvyšuje.

Pro ty, kteří mají problémy s citlivostí, jako jsou těhotné ženy nebo kojenci, nabízí zředěný levandulový hydrosol jemnou alternativu. Bez ohledu na složení se levandulový olej ukazuje jako všestranný a slouží jako silný odpuzovač komárů v prostorách, jako jsou obývací pokoje nebo ložnice.

Ezoikum

Při dodržení doporučených časů rozptylu podle věku lze levandulový olej bezpečně používat buď samostatně, nebo ve směsích od šesti let. Například směs jávské citronové trávy, kombavy, růžové pelargónie a levandulového oleje, rozptylovaná každých 30 minut, tvoří u starších jedinců impozantní obranu proti komárům.

Opatrnost se však doporučuje u určitých skupin, včetně těhotných žen a osob s určitými zdravotními potížemi, jako je astma nebo epilepsie, které by se měly před použitím levandulového oleje poradit. Ale pro ty, kteří jej mohou používat, se levandulový olej jeví jako přirozené a účinné řešení proti potížím s komáry.