Zkombinujte cukr a mátu a staňte se svědky úžasného výsledku – možná i mimo vaši představivost. S příchodem léta se zintenzivňuje touha po jednoduchých, čerstvých a rychle připravených pokrmech. Objevte kouzlo, když se tyto dva prvky spojí.

Ve spalujícím letním vedru vládne v kuchyni jednoduchost a dávají se přednost osvěžujícím a bezproblémovým receptům. Mezi nimi mají přednost nápoje k uhašení žízně a máta se stává hvězdným hráčem.

    1. Právě hraje

Máta, proslulá svým aromatickým půvabem a zdravotními přínosy, se stává oblíbenou přísadou do chladivých nápojů a nálevů. Jeho povzbuzující esence nejen dráždí chuťové pohárky, ale také napomáhá trávení a zklidňuje stres a úzkost. Jeho antioxidační vlastnosti navíc bojují proti poškození buněk a nabízejí holistický zážitek z osvěžení.

EzoikumDnes vám navrhneme delikátní recept ideální pro vlahé letní večery, ať už si ho vychutnáte sami nebo se společníky na terase – spojení cukru a máty. Připravte se na to, že si dopřejete sušenky připomínající oblíbenou anglickou čokoládu After Eight s jejich neodolatelnou krémovostí.

Chcete-li se vydat na toto kulinářské dobrodružství, vyzbrojte se lístky máty, cukrem, moukou, čokoládovými lupínky, máslem, velkým vejcem, práškem do pečiva a špetkou extra panenského olivového oleje. Pomocí jednoduchých kuchyňských nástrojů, jako je ponorný mixér a špachtle, vyrobte tyto pochoutky, které zaujmou svým zářivým zeleným odstínem a lákavou vůní.

Začněte předehřátím trouby a přípravou plechu vyloženého pečicím papírem. Poté rozmixujte mátu a cukr, dokud nebudou jemně mleté, poté přidejte vejce a máslo. Do směsi postupně vmíchejte mouku, čokoládové lupínky a prášek do pečiva, abyste zajistili jednotnou konzistenci.

EzoikumZ těsta vytvarujte jednotné kuličky a položte je na připravený plech. Po krátkém pobytu v troubě nechte sušenky vychladnout, než si je vychutnáte spolu s vychlazeným nápojem a vyhřívejte se v harmonickém spojení cukru a máty.