Vylepšete svou sklizeň cibule tímto speciálním doplňkem: Zaručené bez škůdců a bohaté výnosy

Vylepšete svou výsadbu cibule speciálním doplňkem, který zajistí prostředí bez škůdců a dramaticky zvýší výnosy. Přečtěte si podrobné pokyny k této metodě.

Cibule bez škůdců
Ještě není čas sázet cibuli, ale jsme nadšeni, že se můžeme podělit o doplněk, který podporuje robustní a zdravý růst bez škůdců. Budete-li se řídit níže uvedenými tipy, čeká vás působivá sklizeň.

Správná výsadba cibule
Přestože je optimální období sázení cibule na podzim, kolem září nebo října, existuje způsob, jak zajistit, aby dobře rostla, aniž by podlehla hnilobě. Začněte buď cibulovými semínky nebo cibulkami, v závislosti na době přípravy.

Představení speciálního doplňku: Mykorhiza
Připravte se na použití mykorhizy, což je druh houby, která vytváří symbiotický vztah s rostlinami a usnadňuje vstřebávání živin, jako je měď, fosfor a zinek. I když je to trochu drahé, trochu jde daleko a zajišťuje dlouhou životnost a hodnotu.

Aplikace mykorhizy na cibuli
Myslete na mykorhizu jako na koření pro vaši zahradu – stačí pouze 5 gramů na rostlinu, snadno se měří na malém měřítku. Je důležité přimíchat to do půdy v době výsadby, protože půda se sama nezmlazuje. Předem obohaťte půdu organickým materiálem, jako je humus nebo hnůj, abyste vytvořili ideální prostředí pro pěstování.

Výsadba cibule s mykorhizou
Při přípravě na výsadbu zkypřete půdu a zvažte přidání popela, který se dobře snoubí s cibulí, podporuje její růst a chrání před škůdci. Množství použitého popela závisí na kvalitě půdy; pro bohatší půdy je potřeba méně.

Metoda výsadby
Proces je přímočarý: vykopejte díry dostatečně mělké pro cibuli, obvykle o hloubce pěsti. Umístěte každou cibuli nebo semínko do otvoru a ujistěte se, že se dno dotýká mykorhizy. Lehce zasypte zeminou, aby byl zajištěn dobrý kontakt mezi cibulí a houbou.

Závěrečné kroky
Po umístění cibulí posypte kolem nich popel, abyste odvrátili škůdce, a poté tuto vrstvu zakryjte další zeminou. To vytváří ochrannou bariéru, která udržuje parazity na uzdě.

Postupujte podle těchto kroků pro každou cibuli a budete připraveni na úspěšnou, bohatou sklizeň bez škůdců.