Dnes sme si pre Vás pripravili skutočne jednoduchý a na suroviny nenáročný recept, na chutnú maškrtu.

Pripravte ju sebe a svojej rodine a uvidíte, že si ju zamilujete.

Chutí naozaj výborne!

Mňam!

Na prípravu tohto receptu budeme potrebovať tieto ingrediencie:

 • Lístkové cesto/ kľudne z obchodu
 • 500 ml mlieka
 • 4 vajcia
 • 4 lyžice múky/ hladká
 • 10 lyžíc cukru
 • 1 vrecúško vanilkového cukru
 • A potom už zostáva len vrstva posledná, ktorou je vrstva šľahačky. Tú si tiež ľahko vyrobíte, a to zo 250 mililitrov smotany na šľahanie

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Keďže cesto máte hotové , môžete sa hneď pustiť do fázy prípravy krému. Ako prvé nalejte do hrnca mlieko a pridajte k nemu ostatné suroviny okrem múky. Všetko dôkladne premiešajte a začnite zahrievať. Teraz pridajte aj múku a priveďte do varu. Akonáhle sa základ na krém začne variť, tak znížte plameň. Za stáleho miešania varte po dobu, kým krém nebude mať požadovanú hustú konzistenciu. Potom je hotový.
 2. Kým krém chladne, môžete sa pustiť do prípravy cesta. To je hotové, takže ho iba rozvaľkáme na dve časti. Jedna bude spodná, druhá bude vrchná. Obe vrstvy pečte samostatne v rúre, na plechu s papierom na pečenie, ktorý eliminuje pripaľovanie.
 3. Vyšľahajte šľahačku
  Vaša buchta z lístkového cesta sa nezaobíde ešte bez jednej vrstvy, ktorou je tá šľahačková. Vezmite smotanu a začnite ju pomocou mixéra šľahať. V prípade záujmu je možné použiť ako cukor, tak aj stužovač šľahačky.
 4. Zostáva len samotnej vrstvenie. Základom bude jedna časť cesta, na ktorú nanesiete váš vanilkový krém. Na ten potom nanesiete vrstvu šľahačky a na tú príde druhá vrstva cesta. A je hotovo. Potom ešte dajte váš dezert na chvíľu vychladiť do chladničky.

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové recepty na každý deň.

zdroj: mirel.ro/de-cand-mi-a-dat-bunica-mea-reteta-asta-nu-am-mai-trecut-pe-la-cofetarie-cea-mai-pufoasa-si-aromata-prajitura