Zmrzlinové koktejly, které Vás osvěží v horkých letních dnech. Sladké, chutné a velmi oblíbené. Velmi populární jsou v McDonaldu a jsou velmi jednoduché na přípravu, tak si je vyrobte doma.

SUROVINY

Vanilkový koktejl:

2 šálkyvanilková zmrzlina
1 šálekmléko
1/4 šálkusmetana na vaření
3 lžícemoučkový cukr
1/8 lžičkyvanilková esence

Kakaový koktejl:

2 šálkyvanilková zmrzlina
1 šálekmléko
1/4 šálkusmetana na vaření
3 lžícecukr
2 lžičkykakao

Jahodový koktejl:

2 šálkyvanilková zmrzlina
1 šálekmléko
1/4 šálkusmetana na vaření
3 lžícecukr
jahodový sirup nebo mražené jahody

Peprmintový koktejl:

2 šálkyvanilková zmrzlina
1 šálekmléko
1/4 šálkusmetana na vaření
3 lžícecukr
8 kapekzelené potravinářské barvivo
1/4 lžičkypeprmintová esence

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Všechny koktejly jsou připravovány na základě jednoho principu – všechny suroviny hodíme do mixéru a mixujeme do hladké hmoty. Přidat můžeme libovolné ovoce podle chuti, zmrzlinu dle vlastního výběru a také i oříšky, semínka nebo jiné suroviny, které máte v oblibě. Důležité je však odhadnout množství surovin, aby konzistence nebyla příliš řídká, ale zároveň ani příliš hustá.
 2. Vanilkový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně – každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme vanilkovou esenci a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!
 3. Kakaový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně – každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme kakao (můžeme přidat i granko namísto kakaa nebo rozpuštěnou čokoládu, kterou přidáme až když mírně vychladne, aby se nesrazila smetana) a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!
 4. Jahodový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně – každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme jahodový sirup, případně čerstvé nakrájené jahody a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!
 5. Peprmintový koktejl:
  Zmrzlinu, mléko, smetanu dáme do mixéru, přidáme cukr (můžeme přidat více nebo méně – každý podle chuti) a mixujeme do hladka. Nakonec přidáme peprmintový esenci a potravinářské barvivo podle toho, jakou silnou barvu chceme dosáhnout a ještě jednou krátce mixujeme. Navrstvíme do sklenice, vrch ozdobíme šlehačkou, oříšky, grankem nebo kakaem, případně strouhanou čokoládou. Na zdraví!