Luxusní řezy s pařížskou šlehačkou. Trochu vyšší zákusek, ale pokud ho zatížíte na noc bude vypadat ještě lépe. Lahodná mňamka!

SUROVINY

Těsto:

5 ksvajec
100 gmoučkový cukr
100 gkrystalový cukr
160 gpolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva
2 lžícekakao
5 lžicvoda

Nádivka:

500 mlmléko
2 bal.Zlaté klasy
100 gcukr
1 bal.vanilkový cukr
dle chutivaječný likér
200 gmáslo

Pařížská šlehačka:

250 mlšlehačky
1 baleníledové kaštany

Kromě toho:

1 balenídlouhé piškoty
3 dcluvařené kávy
100 gčokoláda na vaření
50 gmásla nebo cery

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Na přípravu zákusku si den předem připravíme pařížskou šlehačku a to velmi jednoduše. Do hrnce nalijeme smetanu na šlehání, nalámeme ledové kaštany a přivedeme do varu, mícháme dokud se všechno pěkně nespojí. Necháme v ledničce do druhého dne.
  2. Na přípravu těsta vyšleháme 5 bílků do tuha a 100 g krystalového cukru. Zvlášť utřeme žloutky, 100 g moučkového cukru a 5 lžic vody do pěny, opatrně vmícháme spolu s moukou, práškem do pečiva a kakaem do tuhé bílkové masy. Vylijeme na plech vyložený papírem na pečení a upečeme ve vyhřáté troubě asi 15-20 minut. Po upečení a vychladnutí rozřízneme na polovinu. Pokud chceme řezy na celý plech upečeme ještě jedno těsto.

  3. Na přípravu bílého krému uvaříme v 500 ml mléka a 100-150 g cukru podle chuti dva zlaté klasy, vznikne hustý krém který necháme vychladit. Po vychladnutí zamícháme do másla vyšlehaného do pěny a podle chuti přidáme vaječný likér. Kdo nechce, může vynechat.
  4. Pařížskou šlehačku vyšleháme do pěny (tú, kterou jsme uvařili den předem). Ještě si uvaříme kávu a můžeme začít skládat koláček.
  5. Jeden plát těsta pokapeme uvařenou vychladlou kávou, natřeme dvě třetiny bílé nádivky. Dlouhé piškoty namáčíme v kávě a poklademe na bílou nádivku. Pak následuje pařížská šlehačka, druhý plát těsta a zbytek bílé nádivky. Na závěr poleva kterou připravíme rozpuštěním másla nebo cery a čokolády nad párou. Necháme odležet v chladničce a můžeme degustovat :-)