Sice náročnější koláč na přípravu, ale stojí za to, vyzkoušet ho. Fantastická čokoládová chuť a jeho název odpovídá pocitem při ochutnání.

SUROVINY

Bílé těsto:

150 gpolohrubá mouka
60 gmoučkový cukr
80 gmáslo
1 ksvejce

Čokoládové těsto:

100 ghořká čokoláda
4 ksvejce
100 gkr. cukr
1 bal.vanilkový cukr
špetkasůl
80 ghladká mouka
2 lžícekakao

Krém:

1 lsmetana ke šlehání
100 ghořká čokoláda
75 gbílá čokoláda
100 gnugátový krém nebo Nutella
6 plátkůželatina

Dále budeme potřebovat:

150 gčokoláda na strouhání
2 lžícemarmeláda na potření

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Připravíme si formu na pečení o průměru 24 cm a vyložíme ji papírem na pečení.
 2. Mouku smícháme s cukrem a prosejeme ji na pracovní desku. Do středu uděláme důlek, přidáme nakrájené máslo na malé kostičky a vajíčko. Zpracujeme hladké těsto, které vytvarujeme do kuličky a odložíme do lednice na půl hodinu.
 3. Troubu předehřejeme na 180 stupňů, nastavíme funkci dolního a horního ohřevu.
 4. Tmavé těsto:
  Čokoládu nalámeme na menší kusy a rozpustíme ji ve vodní lázni. Odstavíme a necháme mírně vychladnout. Bílka a žloutka oddělíme. Žloutka utřeme s cukrem a vanilkovým cukrem do pěny (můžeme použít i lusk vanilky místo cukru). Postupně přidáváme mírně vychladlou čokoládu a mixujeme.
 5. Mouku smícháme s kakaem a postupně přidáváme do čokoládové hmoty. Bílka vyšleháme se špetkou soli na tuhý sníh a po lžících ho přimícháme do čoko hmoty. Takto připravené těsto navrstvíme na dno formy a pěkně ho uhladíme.
 6. Pečeme v předem vyhřáté troubě cca 25 – 30 minut. Upečené těsto vyndáme z trouby i z formy a necháme vychladnout.
 7. Světlé těsto vyndáme z ledničky a na pomoučeném vále ho vyválíme na kruh o průměru 24 cm. Upečeme na obráceném plechu při stejné teplotě 10-15 minut. Upečené vyjmeme a necháme vychladnout.
 8. Želatinu namočíme do studené vody a necháme nabobtnat (řídíme se pokyny na obalu). Bílou čokoládu, tmavou čokoládu a nugátovou náterku vložíme do misky – každou samostatně a do každé misky přidáme 100 ml ohřáté smetany. Za stálého míchání necháme rozpustit čokoládu i náterku. Když máme čokoládu i náterku rozpuštěnou, přidáme nabobtnanou želatinu (po 2 plátky do každé misky). Promícháme a spojíme.
 9. Zbylou smetanu ke šlehání vyšleháme v druhé misce do tuhé šlehačky, rozdělíme na 3 části. Do jedné části přidáme bílou čokoládu, do druhé části přidáme hořkou čokoládu a do třetí přidáme nugátovou pomazánku. Spojíme a můžeme vrstvit.
 10. Čokoládové těsto si rozkrojíme 2x vodorovně tak, abychom dostali 3 pláty. Vrstvení v tomto pořadí: světlý korpus – marmeláda – tmavé těsto – krém z bílé čokolády – tmavé těsto – krém z tmavé čokolády – tmavé těsto – nugátový krém. Pěkně uhladíme a odložíme do lednice, nejlépe na celou noc. Vrch ozdobíme čokoládovými hoblinami.