Na snídani, na svačinu i na večeři. Kynuté těsto plněné tvarohem a s rozinkami. Mé dívky to velmi chválili, prý ještě takové dobře nejedli, ale jen co se týče tvarohového pečiva. I tak jim nejvíc chutnají nutelové a povidlové buchty. Ale měli alespoň na svačinu do školy, takže jsem nemusela dělat ráno plněné rohlíky. Autor: Mineralka

SUROVINY

Těsto:

600 ghladká mouka
1/2 kostkydroždí
240 mlmléko
75 gmáslo
70 gkr. cukr
3 ksvejce

Nádivka:

500 gtvaroh
6 lžiczakysaná smetana
8 lžickr. cukr
1/4 lžičkyvanilková esence
1 ksvejce
1 kscitron
2/3 šálkurozinky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Mléko zahřejeme, přidáme cukr. Mícháním ho rozpustíme a přidáme čerstvé droždí. Necháme vykvasit kvásek.

  2. V druhé misce smícháme mouku s máslem, přidáme vajíčka, kvásek a zpracujeme hladké těsto, které necháme na teplém místě kynout cca 1 hodinu.
  3. Tvaroh, zakysanou smetanu, kr. cukr, vajíčko a vanilkovou esenci utřeme v misce do hladka, přidáme nastrouhanou citronovou kůru a znovu promícháme.

  4. Rozinky zalijeme horkou vodou a necháme je půl hodiny odstát.
  5. Vykynuté těsto vyválíme na pomoučené pracovní desce do velkého obdélníku, natřeme tvarohovou náplň, poklademe rozinky a srolujeme. Nakrájíme na kousky.

  6. Připravíme si plech na pečení, dno vyložíme pečícím papírem nebo vymastíme. Na takto připravený plech ukládáme kousky. Necháme je zakryté utěrkou kynout cca 15 minut.

  7. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 190 stupňů cca 30 minut. Upečené posypeme moučkovým cukrem.