Vynikající banánový nepečený dort s vanilkovou příchutí. Jediné na co je třeba dát pozor je to, že ho nemůžete sníst dříve než se vychladí!

SUROVINY

Vanilková vrstva:

250 gsmetanový sýr (mascarpone, ricotta,…)
1/2 šálkumoučkový cukr
1/8 šálkumléko
1 lžícevanilková esence
1 šáleksmetana ke šlehání
1/2 šálkumoučkový cukr

Banánová vrstva:

250 gsmetanový sýr
1/2 šálkumoučkový cukr
1/4 šálkumléko
1 bal.banánový pudink
1,5 šálkysmetana ke šlehání
3/4 šálkumoučkový cukr

Dále budeme potřebovat:

dětské piškoty
1/2 šálkumléko
4 ksbanán
1/2 šálkusmetana ke šlehání
1/4 šálkumoučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si kulatou formu na pečení o průměru 23 cm. Dno vyložíme pečícím papírem.
  2. Nejdříve si připravíme vanilkovou vrstvu. Smetanový sýr utřeme s moučkovým cukrem do hladka. Postupně přilijeme mléko, ve kterém jsme rozmíchali vanilkovou esenci. Smetanu na šlehání vyšleháme s moučkovým cukrem v druhé misce do tuhé šlehačky a vařečkou ji přimícháme ke smetanové hmotě. Odložíme do ledničky a připravíme banánovou hmotu.
  3. Smetanový sýr utřeme spolu s moučkovým cukrem do hladké hmoty, postupně přidáme mléko, ve kterém jsme rozmíchali banánový pudink. V druhé misce vyšleháme smetanu ke šlehání s moučkovým cukrem a vařečkou šlehačku vmícháme do banánové hmoty.
  4. Polovinu banánové hmoty navrstvíme do formy, pěkně uhladíme a navrstvíme polovinu vanilkové nádivky. Poklademe piškoty, které namočíme do mléka a jemně je vtlačíme do vanilkové hmoty a poklademe na kolečka nakrájený banán. Navrstvíme druhou polovinu banánového krému a na banánový krém navrstvíme druhou polovinu vanilkového krému. Pěkně uhladíme a vrch ozdobíme vyšlehanou šlehačkou s cukrem, poklademe piškoty a banány.