Vynikající, křehké medové rohlíčky máčené v čokoládě. Tradiční vánoční cukroví. S mým fotopostupem to určitě zvládnete. Podívejte se na obrázky a pusťte se do toho. Po upečení jsou sice tvrdší, ale když pár dny postojí, doslova se rozplývají na jazyku. Druhá dávka bude vánoční 🙂 Autor: Triniti

SUROVINY

Budeme potřebovat:

50 gkr. cukr
3 lžícevoda
1/4 lžičkykoření kardamom
50 gmáslo
1/4 lžičkysoda
1 lžičkamletá skořice
100 gtmavá čokoláda
100 gmed
2 kshřebíček
3 ksvejce
1/4 lžičkysůl
250 ghladká mouka
5 mlkoňak

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve uvaříme sirup. 3 lžíce vody a 50 g cukru za stálého míchání na mírném ohni spojíme. Když je cukr rozpuštený, odstavíme a necháme mírně vychladnout. Pak přidáme med. Ochutíme hřebíčkem a kardamomem. Necháme chvíli odstát a potom koření vyjmeme.

  2. Vaječné bílky oddělíme od žloutků. K žloutkům přidáme měkké máslo, sirup a důkladně promícháme lžící.
  3. V druhé misce smícháme prosátou mouku, sůl, skořici a jedlou sodu. Přidáme žloutkovou hmotu a zpracujeme tuhé těsto. Těsto zabalíme do alobalu a necháme na teplém místě stát 1 hodinu.

  4. Po hodině těsto zpracujeme do válce, ze kterého nakrájíme tenčí kolečka. Z koleček vytvarujeme rohlíky, které ukládáme na papírem vyložený plech na pečení.

  5. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů cca 15 – 20 minut.
  6. Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu, do které přidáme koňak podle vlastní chuti. Konce každého upečeného rohlíku namočíme do čokolády.

* bílka odložíme do chladničky a spotřebuje při jiném koláči.