Jednoduché a chutné řezy s banánovým krémem a na vrchu čokoládová poleva. V krému je sice použita banánová esence, nepoužívala jsem ani banány, ty by pravdopodobně po rozmixování a přidání do krému zhnědly, ale ta banánová esence to dokonale nahradila. Samozřejmě můžete použít i banánový pudink, ten byl v originálním receptu, ale já jsem ho nevěděla koupit. U nás v obchodě ho neměli a cestovat do jiného obchodu autem se mi už nechtělo, tak jsem ho zaměnila za klasický vanilkový. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

8 ksžloutku
8 lžickr. cukr
8 ksbílky
4 lžíceolej
4 lžícekakao
4 lžícepolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva

Sirup:

300 mlvoda
8 lžickr. cukr

Krém:

750 mlmléko
8 lžickr. cukr
3 bal.vanilkový pudink
1 bal.vanilkový cukr
250 gmáslo
banánová esence

Poleva:

200 ghořká čokoláda
125 gmáslo
3 lžícemléko
1 lžíceolej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si plech na pečeme o velikosti 25 x 40 cm a dno vyložíme papírem na pečení. Troubu předehřejeme na 180 stupňů.
  2. Žloutky s cukrem utřeme do pěny, postupně přidáme olej, kakao, mouku smíchanou s práškem do pečiva a nakonec vmícháme ušlehaný sníh z bílků. Připravené těsto navrstvíme na plech a pečeme cca půl hodinu.

  3. Ve vodě necháme rozpustit cukr a upečené těsto polijeme připraveným sirupem.
  4. V mléce klasicky uvaříme pudink (mléko + vanilkový cukr + kr. cukr + pudinkové prášky), který necháme vychladnout.
  5. Máslo utřeme do pěny spolu s banánovou esencí, po lžících přidáme vychladlý pudink a vymícháme hladký krém, který navrstvíme na vychladlý plát těsta. (Na korpus můžete poskládat i banány – to už každý podle vlastní chuti).

  6. Všechny suroviny na přípravu čokoládové polevy necháme rozpustit v mikrovlnce nebo ve vodní lázni a navrstvíme na krém.

  7. Necháme ztuhnout a krájíme ostrým nožem.