Další skvělý zákusek, na který jsem úplně zapomněla, že jsem ho vyfotila i s fotopostupem pro vás, milé pekařky. Inspirujte se a upečte si tento skvělý řez, který si já pamatuji ještě z dob mých mladých, kdy jsme s kamarádkami chodili do cukrárny na sladké dobroty a tento mi tam chutnal nejvíce. Autor: Mineralka

SUROVINY

Potřebujeme:

2 bal.listové těsto

Ořechové těsto:

5 ksvejce
200 gkrystalového cukru
1 bal.prášek do pečiva
100 gmletých vlašských ořechů
4 lžícemouky (2 lžíce hrubé a 2 lžíce polohrubé mouky)

Krém:

700 mlmléka
7 lžichladké mouky
250 gmásla
200 gmoučkového cukru
1 balíčekvanilkového cukru
dle chutirum

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Upečeme dva pláty rozváleného listového těsta.

  2. Mezitím si připravíme ořechové těsto: celá vejce vyšleháme s cukrem, přidáme mleté ​​ořechy a mouku smíchanou s kypřícím práškem. Těsto rozetřeme na mastným papírem vyložený hluboký plech a ve vyhřáté troubě upečeme (při teplotě 180 stupňů).

  3. Spodní, upečený plát listového těsta potřeme polovinou vychladlého krému. Svrchu položíme upečené ořechové těsto a potřeme zbylým krémem a navrch položíme druhý plát listového těsta. Necháme odležet v ledničce a posypeme vrstvou moučkového cukru.

  4. Příprava krému:
    Dáme vařit 700 ml mléka a za stálého míchání postupně přidáváme 7 lžic hladké mouky a spolu vaříme, dokud nevznikne hladká masa. Pak vymícháme 250 g másla, 200 g moučkového cukru a 1 balíček vanilkového cukru. Vše spolu smícháme a přidáme do uvařeného a mírně vychladlého krému.