I vy jste se rozhodli zhubnout do plaveček? Léto je brzy tady a nám se bude hodit, pokud půjde dolů pár kilečiek a ukážeme se v plavkách v plné parádě. Pokud máte problémy se sladkým, připravte si skvělou snídani nebo dezert po vydatném obědě bez přidání cukru, mouky (samozřejmě zde nepočítám ovesné vločky) a bez přidání tuků jako je máslo nebo margarín. Autor: Karambola

SUROVINY

1 šálekovesné vločky
3/4 šálkukokos
2 ksbanán
1 lžícemed
250 gjemný tvaroh
ovoce na dozdobení
med na oslazení nebo jiné sladidlo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Ovesné vločky dáme do misky, přidáme kokos, rozmixovaný banán (čím je banán zralejší, tím je sladší a nemusíte přidávat jiné sladidlo nebo med). Pokud nemáte přezrálý banán, přidejte k vločkám ještě 1-2 PL medu. Celou hmotu pořádně promícháme.
  2. Připravíme si košíčky, vyplníme je ovesnou hmotou, do středu uděláme důlek, abychom věděli cukrářským sáčkem nastříkat tvaroh.
  3. Troubu vyhřejeme na 180 stupňů a pečeme cca 15 minut. Záleží na tloušťce košíčků, proto sledujeme. Když začnou hnědnout, vybíráme.
  4. Necháme zcela vychladnout a cukrářským sáčkem navrstvíme tvaroh (můžete ho osladit medem, kokosovým cukru nebo jiných sladidel) a na vrch poklademe ovoce.
  5. Já jsem měla ještě toping bez kalorií, už ani nevím v jakém obchodě jsem ho kupovala, někde ve specializovaném fitness obchodě, tak jsem vrch polila ještě tímto, ale klidně můžete použít například vysoce procentní rozpuštěnou čokoládou.