Jeden z nejlepších receptů na sněhové tyčinky. Nikdy jsem neměla recept, kde by byl adekvátní poměr bílků, cukru a mletých oříšků. Do těchto tyčinek používám vajíčka o velikosti M. Pokud máte větší vajíčka doporučuji použít méně, abyste neměli příliš našlehaný sníh a tak by vám tyčinky po upečení upadli. Krém vanilkový a jemná čokoládová poleva. Koláčky hotové :) Autor: Petra H.

SUROVINY

Základ:

4 ksbílky
250 gmoučkového cukru
150 gmletých ořechů

Vanilkový krém:

200 gvanilmixu
500 mlvlažné vody
3 lžícerumu
250 gmásla
4 lžícemoučkového cukru
5 lžicvaječného likéru
čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vanilkový krém zalijeme vodou a rumem a krátce mixérem šleháme. Necháme asi 10 minut odstát bokem a v druhé misce vyšleháme máslo s cukrem a likérem do pěny. Postupně přidáváme vanilmix a vyšleháme krém, který odložíme do chladničky a připravíme si tyčinky.
  2. Bílky vyšleháme ve vodní lázni do tuhé pěny, vyjmeme z lázně a přidáme ořechy. Promícháme, přendáme do cukrářského sáčku a ozdobnou špičkou tvoříme tyčinky na papírem vyložený plech.

  3. Vložíme do vyhřáté trouby na 150 st. a pečeme asi 20 minut.

  4. Na upečené a vychladlé tyčinky nastříkáme krém, odložíme do lednice pořádně zatuhnout a až poté máčíme do čokolády.

  5. Z této dávky vám vyjde cca 75 kusů tyčinek, ale záleží i na velikosti tyčinky, takže je to individuální.
  6. * Někdy dělávám i takový krém: 300 ml mléka, 1 vanilkový pudink, 1 vanilkový cukr, 5 lžic vaječného likéru, 50 g cukr moučka a 250 g másla – z mléka, pudinku a vanilkového cukru uvařit pudink, do horkého zamíchat vaječný likér a nechat vychladnout. Potom vyšlehat moučkový cukr s máslem a do toho zašlehat vychladlý pudink.

Zdroj: mamincinyrecepty