Jednoduché a hlavně rychlé oříškové řezy plné čokolády. Pokud máte rádi ořechy, toto je ta správná volba na sladkou dobrotu po skvělém, vydatném obědě. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

10 ksbílku
200 gkr. cukr
1 lžícekakao
5 lžicpolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva
100 gmleté nesolené arašídy

Krém:

10 ksžloutku
200 gmoučkový cukr
200 ghořká čokoláda
200 gmáslo
100 gposekané nesolené arašídy
1 bal.vanilkový cukr

Glazura:

200 ghořká čokoláda
2 lžícemáslo
4 lžíceolej
50 gnasekané nesolené arašídy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky si vyšleháme s cukrem do pěny a postupně přidáme mouku, smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Nakonec přidáme nesolené mleté arašídy a jemně lžící promícháme.
  2. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech o velikosti 30 x 40 cm, který jsme vyložili papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů (20 min).
  3. Upečené těsto necháme vychladnout a připravíme si krém. Nad párou si vyšleháme žloutky s cukrem do pěny. Zpěněné žloutky si odstavíme a přidáme na kousky nalámanou čokoládu spolu s vanilkovým cukrem. Mícháním rozpustíme a nakonec studené mixérem vyšleháme spolu s máslem. Přidáme nasekané arašídy a navrstvíme na vychladlý korpus.
  4. Připravíme si glazuru. Čokoládu rozpustíme nad párou, přidáme máslo a olej. Důkladně spojíme a navrstvíme na natřený krém. Vrch posypeme nasekanými arašídy a necháme ztuhnout. Dobrou chuť!