Svěží nepečený koláček, který si jednoduše a rychle připravíte k nedělnímu obědu a kávičce.

SUROVINY

Budeme potřebovat:

700 mlkompotované třešně
1 kscelá skořice
1 lžícecitronová šťáva
2 ksvanilkový cukr
1 bal.pudinkový prášek malinový
2 kszakysaná smetana pochoutková
1 ksželetína na nádivku
300 mlmléka
1 lžícekr. cukr
1 bal.pudinkový prášek vanilkový
2 lžícerum
1 kssmetana ke šlehání
1 ksztužovač šlehačky
240 gkulaté piškoty
džem
kokos na vysypání formy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Dortovou formu polijeme vodou a vysypeme kokosem. Přecedíme třešňový kompot. Na dno dortové formy poklademe piškoty, které namáčíme ve šťávě z třešňového kompotu. Třešně zbavíme pecek a poklademe na piškoty.
  2. Natřeme třešňovou nádivkou. Do středu dortu pokládáme piškoty, které si slepíme džemem nebo povidly. Pokapeme je třešňovou šťávou, rumem a zalijeme vanilkovou nádivkou. Dáme ztuhnout na pár hodin do chladničky.
  3. Třešňová náplň: (Nejdříve si připravíme podle návodu potravinářskou želatinu, protože musí cca 10 minut nabobnať). 200 ml kompotové šťávy zahřejeme spolu s 1 celou skořicí, 1 lžíci citronové šťávy, 1/2 bal. vanilkového cukru. Ve zbývající kompotové šťávě (100 ml) si rozmícháme malinový pudinkový prášek a vmícháme do zahřáté kompotové šťávy dokud nám celá směs nezhoustne a dáme chladit. /Na vrch můžeme přiložit kousek fólie, aby se nám nevytvořila slupka při chladnutí/. Do vychladlého krému přimícháme 2 bal. smetany a 1/2 už připravené potravinářské želatiny.
  4. Vanilková nádivka: 200 ml mléka zahřejeme spolu s 1 lžíci cukru, 1/2 sáčku vanilkového cukru. V zbylém mléce (100 ml) si rozmícháme vanilkový pudinkový prášek a vmícháme do zahřátého mléka dokud nám celá směs nezhoustne a dáme chladit. /Opět na vrch můžeme přiložit kousek fólie, aby se nám nevytvořila slupka při chladnutí/. Do vychladlého krému přimícháme vyšlehanou šlehačku, do které jsme přimíchali ztužovač šlehačky a 1/2 už připravené potravinářské želatiny.
  5. Hotový dortík posypeme kakaem nebo ho můžeme ozdobit vyšlehanou šlehačkou.

Děkujeme za povolení k sdílení receptu od skvělé
pekařky – Diabambulka